Turnajoví organizátori odmietli zverejniť meno rozhodkyne, kvôli ktorej po nešťastnej zhode náhod musela po diskvalifikácii skončiť svetová jednotka. Chceli ju tým ochrániť, pretože vedeli, že si ju môžu začať doberať fanúšikovia Novaka Djokoviča. Médiá ju však pomerne rýchlo identifikovali a dokonca zverejnili nielen jej meno, ale aj účty na sociálnych sieťach.

To nemali robiť. Okamžite sa do rodáčky z Kentucky pustili srboví priaznivci, ktorí rozhodkyni nedarovali absolútne nič. Arbiterku najkôr obvinili, že zranenie krku prifarbila len preto, aby bol ich idol vylúčený. Ďalší však stratili akúkoľvek kontrolu a nechutne pritvrdili.

Americká tenisová rozhodkyňa na instagramovom účte propagovala v sérii príspevkov jedného výrobcu vína, na čo jeden anonym zareagoval. „Dokážeš vypiť litre alkoholu, ale nevydržíš zásah malou tenisovou loptičkou? Si zlá a drzá herečka,“ napísal. Zlostné reakcie pokračovali prakticky pod všetkými jej príspevkami. Z niektorých doslova tuhne krv v žilách.

Djokovičovi priaznivci sa nezastavili ani pred tragickou stratou jej syna, ktorý zomrel pred dvanástimi rokmi. „Neboj, čoskoro sa s ním stretneš.“ Na čo nasledovala ďalšia podobná reakcia. „Hahahahahaha. Anooo, anooo. Syn rozhodkyne Josh zahynul v roku 2008 pri nehode na bicykli, bolo mu iba 25 rokov,“ napísal internetový troll.

Zasiahnuť musel dokonca sám srbský tenistka, ktorý sa o týchto nechutných skutočnostiach dozvedel. „Uvedomte si, že rozhodkyňa, ktorú zasiahla loptičku, tiež potrebuje podporu našej komunity. Neurobila nič zlé. Žiadam vás, aby ste jej ponúkli oporu a pochopenie,“ vyzval svojich fanúšikov na Twitteri.