Sám ikonický Federer nedávno priznal, že jeho tenisová kariéra nebude mať už dlhé trvanie. „Je jasné, že som na konci mojej kariéry,“ prezradil rekordman v počte grandslamových titulov. Možno to bude trvať ešte rok, možno dva. Faktom však je, že švajčiarsky elegán v auguste vráti do tréningu po dvojnásobnej operácii kolena.

Federerov tréner má v otázke jeho konca kariéry zdá sa jasnejšie. „Do tréningu sa vráti na to, aby bol pripravený pravdepodobne na svoju poslednú sezónu,“ nechal sa počuť jeho kouč Severin Lüthi. Či to bolo myslené s humorom, alebo v skutočnosti zatiaľ nevieme.

Roger zároveň priznáva, že jeho veľkým snom je, aby si zahral na olympiáde v Tokiu. „Rád by som tam cestoval s celou rodinou. Milujeme Japonsko,“ odhalil držiteľ 20. grandslamových titulov. Možno práve potom ukončí svoju neuveriteľne úspešnú kariéru. Nad tým však momentálne visí veľký otáznik. „Až sa moje ozubené kolieska zadrú, skončím. Tenis hrať budem, ale žiadny tréning. Len pinkanie,“ dodáva tajuplne Roger Federer.