Vyše tri roky starú udalosť rozoberala pred súdom vôbec prvýkrát. „Okolo pol deviatej mi v prostějovskom byte zazvonil zvonček. Mužský hlas mi povedal, že ide na revíziu kotla. Pustila som ho dovnútra. Povedala som mu, že kotol nemám, čo mu prišlo čudné. Dodal však, že kontroluje aj teplú vodu. Keď mi vošiel do bytu, povedal, že to tam mám pekné," spovedala sa česká tenistka.

Napadnutá bola nožom. „Keď chcel, aby som pustila teplú vodu, tak som sa otočila. V tej chvíli som mala na krku nôž. Chytila som ho a v ruke som mala telefón. V tom momente som ľavú ruku dala na čepeľ. Spadla som, veľmi som kričala, všade bolo veľmi veľa krvi,“ popisovala krvavý incident rodáčka z českého Bílovca.

Za všetkým boli iba peniaze. Uvidela som krv a pýtala som sa, čo teda odo mňa chce. Povedal, že potrebuje čas. Ja som však čas nemala a potrebovala som ísť do nemocnice. Potom som sa spýtala, či chce peniaze, on že áno. Z kabelky som mu dala 10 000 českých korún. Zobral si ich a odišiel. Sama som si potom zavolala záchranku a políciu,“ pokračovala dvojnásobná víťazka ženskej dvojhry turnaja vo Wimbledone.

Tenistka mala porezaných všetkých 5 prstov, taktiež nervy na dvoch prstoch. Rehabilitácia jej trvala mesiace. Tenisovú raketu mohla do rúk zobrať až po štyroch mesiacoch. Až po piatich mesiacoch mohla odohrať prvý zápas.

Údajný páchateľ však vinu odmieta a od útoku sa dištancuje. Radim Žondra tvrdí, že tento útok bez rukavíc, čapice, či krytia tváre je amatérsky. Podla jeho slov sa v dobe činu nachádzal na stavbe napájadiel v Zlínsku.

Mohlo by vás zaujímať:

Slovenky do Rigy v trojici. Kapitán Lipták má pred Fed Cupom problém: Kto bude hrať?

WTA kraľuje Osaková, Cibulková klesla o niekoľko priečok

FOTO Hamšík po prestupe do Číny zažije kultúrny šok: Privíta ho luxus, ale aj poriadna špina