Kužmová nie je na kurtoch, či v posilňovni. „Keďže sa nedá nikde trénovať, čo je, samozrejme, v tejto situácii správne rozhodnutie, väčšinu času trávim doma. Snažím sa robiť cviky, ktoré mám doma na podložke a behám v blízkosti bytu. Takže si myslím, že ako každý, aj ja sa snažím robiť, čo sa dá," povedala Kužmová pre web www.starsforstars.eu.

Fedcupová reprezentantka taktiež dodržiava nariadenia, ktoré platia na Slovensku, aby sa zabránilo šíreniu koronavírusu. „Myslím si, že teraz je hlavné, aby sme sa všetci správali zodpovedne a boli doma. A ak niekam ideme, aby sme nosili rúška." Kužmová je sklamaná z prerušenia sezóny, ale na druhej strane ju potešilo, že druhý grandslamový turnaj roka Roland Garros nezrušili.

„Turnaje prídu, keď sa všetko upokojí. Samozrejme, je to veľký zásah do tejto sezóny, ale som úprimne rada, že Roland Garros 'len' presunuli na september a že ho úplne nezrušili. Všetci máme v tenise rovnaké podmienky. Hlavne nech sme zdraví," zaželala si odchovankyňa košického tenisu.