"Viki musela zápas vzdať pre pľuzgiere na chodidle. Tieto problémy sa jej objavili už minulý týždeň v Mexiku. Tu na Miami sa to ešte zhoršilo počas prvého kvalifikačného zápasu proti Ealovej. Večer už na tú nohu ledva došľapovala," vysvetlil pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu dôvod skreču Kužmovej tréner Tomáš Hrunčák.

"Je to smolný moment. Viki sa po šnúre prehier vo dvojhre začala pomaly chytať, prelomila smolu a teraz mala veľkú šancu dostať sa do hlavnej súťaže veľkého turnaja. Súperka bola zdolateľná. My sa však nevzdávame, pľuzgiere si vylieči a budeme bojovať ďalej!" pokračoval.

Kužmová by sa na turnaji mala predstaviť aj vo štvorhre po boku Rusky Anny Kalinskej. "Musíme dúfať, že sa stihne dať do poriadku. Ak bude mať šťastie, s Kalinskou nastúpia až v piatok, čo by nám dosť zahralo do karát. Potrebujeme získať čo najdlhší čas na regeneráciu," dodal Hrunčák.

Kvalifikácia - finále:

Kristína KUČOVÁ (SR) - Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR-17) 6:2, 6:3, Renata Zarazuová - Viktória KUŽMOVÁ (SR-11) 6:3, 1:0 - skreč