Komédia na Australian Open: Britka Boulterová predčasne oslavovala víťazstvo, zabudla pravidlo

MELBOURNE – Faux pas ako vyšité. Mladá britská tenistka Katie Boulterová (22) sa na prebiehajúcom Australian Open stala prvou hráčkou, ktorá postúpila do ďalšieho kola na základe upraveného pravidla. V 1. kole sa za stavu 6:6 preťahovala o víťazstvo so skúsenou Ruskou Jekaterinou Makarovovou. Na radu tak prišiel tie - break, hraný na desať bodov. Boulterová sa však tešila už po zisku siedmeho bodu.

„Zabudla som, že sa hraje do desať,“ ospravedlňovala sa za trapas Boulterová. V tie – breaku viedla už 5:0 a 7:4. V tej chvíli si už myslela, že vyhrala a išla na sieť podať súperke ruku. Lenže koniec ešte nebol a mladá Britka na svoj kiks takmer doplatila. Stratila koncentráciu a následujúce dve výmeny prehrala. Za stavu 7:6 sa však spamätala a získala potrebné tri body a vyhrala 10:6.

„Nakoniec som vyhrala, ale keby som to nezvládla, bola by som zdrvená. Bola ťažké sa vrátiť späť do zápasu, pretože som sa uvoľnila, mysliac si, že výhru mám vo vrecku. Aspoň už poznám pravidlá,“ usmievala sa Boulterová. Australian Open totiž zaviedlo pravidlo tie – breaku v rozhodujúcom sete iba pred Vianocami, aby zabránilo maratónskym zápasom, ktoré vo veľkých horúčavách tenistky vyčerpávali.


 

Môže vás zaujímať:

Odvážne FOTO športovcov na Plese: Tóthova manželka ukázala podprsenku,megadekolt Cígerovej ženy

Bývalú halovú majsterku sveta suspendovali pre doping: TOTO sú následky

Prekvapení Afričania chytili do rúk lopaty! Kokosy na snehu v senických podmienkach

Autor: bb
Video
Diskusia