Bratislavský rodák figuroval vlani vo svetovom rebríčku na konci prvej päťdesiatky, dnes je o viac ako sto miest nižšie. Aj kvôli tomu sa z pozície slovenskej jednotky prepadol až na štvrtú priečku. Jeho vlaňajšiu hernú krízu sprevádzali problémy s lýtkom a taktiež zlomená kostička v dlani. Okrem toho v polovici uplynulého roka ukončil spoluprácu s Dominikom Hrbatým a vrátil sa k bývalému trénerovi Martinovi Hromcovi.

Má teda za sebou pomerne turbulentný rok. O to viac prekvapujú jeho nedávne vyjadrenia, že stále má na to, aby sa priblížil k výsledkom z minulosti, kedy mu patrilo miesto medzi tridsiatkou najlepších tenistov na svete. „Bolo to super obdobie, no ešte mám na to, aby som svetu niečo ukázal. Verím, že ešte môžem uhrať dobré výsledky,“ uviedol Kližan, ktorý si zároveň uvedomuje, že v súčasnej situácii, keď sa aj tenisový svet zastavil v dôsledku pandémie koronavírusu, to nie je možné. „Ak by sa začalo hrať budúci rok v marci, tenisti budú mať rovnaké postavenie aj body, ako keď sa tento rok v marci skončilo. Bolo by to spravodlivé pre všetkých,“ myslí si víťaz šiestich turnajov ATP.

Dlhoročná slovenská jednotka chce pokračovať aj v daviscupovej kariére. Za SR odohral v Davisovom pohári počas desiatich rokov 19 zápasoch s bilanciou 21 výhier a 10 prehier vo dvojhre a 5-1 vo štvorhre. Už mu tak chýba iba jeden zápas k tomu, aby mu Medzinárodná tenisová federácia venovala medailu za oddanosť. „Má ju iba málo ľudí. Chcem ešte hrať v Davis Cupe. Dokázal by som ľuďom, že som tu celý život pre reprezentáciu. A aj keď som mal niekedy blbé reči, snažil som sa vždy bojovať na maximum a byť lídrom,“ pokračoval Kližan a zároveň priznal, že sa v čase nútenej prestávky presunul z tensiových kurtov do virtuálneho sveta počítačových hier. „Naplní sa možno predzvesť, že budúcnosť sú virtuálne hry. V tom môžem byť dobrý. Venujem sa playstation už dosť dlho, mohol by som byť aj profesionálny virtuálny hráč,“ zakončil s úsmevom slovenský tenista.