Dnes už bývalý tenista bol v období celej kauzy vo skvelej forme a vo svetovom rebríčku sa nachádzal na 36. mieste. Výborné služby navyše odvádzal aj v Davis Cupe. O to väčší bol šok o užití zakázanej látky. Tenista už roky tvrdí, že zakázaný Klenbuterol mu niekto primiešal do nápoja počas daviscupového tréningu. Vyšetrovanie doposiaľ nepreukázalo nič. „Vyšetrovanie bolo po nejakej dobe zastavené, pretože páchateľ sa nenašiel. Dôkazy neboli stopercentné na to , aby bol obvinený. Stále rozmýšľam nad tým, ako môže ten človek, čo mi tú látku dal v kľude spávať. Som zvedavý či vôbec ten človek niekedy prehovorí a či sa to dostane von. Jeho meno som nikdy priamo nepovedal, ale z vyšetrovania máme indície, že kto by to mohol byť,“ povedal pre Šport24 bývalý tenista.

Mertiňák je kamarát

Karol Beck sa po dvojročnom treste vrátil späť na kurty a dokonca opäť prenikol do najlepšej stovky svetového rebríčka. V slovenskej reprezentácii sa však už nikdy neobjavil. „Viackrát mi volal Miloš Mečíř, no povedal som mu, že kým neočistia moje meno nenastúpim na Davis Cup. Po tej kauze som sa trocha stiahol a nestretával som sa príliš ani s hráčmi. Kamarát som zostal najmä s Michalom Mertiňákom. S Dominikom Hrbatým a Karolom Kučerom som v kontakte iba minimálne. Nevoláme spolu a ani si nepíšeme,“ popisuje vzťahy s bývalými tenistami Beck.

Vďaka trestu dcéra

Nie nadarmo sa hovorí, že všetko zlé je na niečo dobré. To isté platí aj v prípade Karola Becka. Ten vďaka dvojročnému dištancu spoznal svoju súčasnú priateľku, s ktorou má dcéru Lauru. „Tým, že som dostal dištanc a necestoval po turnajoch, mal som oveľa viac času. Spoločne s rodičmi sme sa presťahovali do jednej dediny a tam sme sa spoznali so Slávkou. Dnes sme spolu už jedenásť rokov a naša dcéra má šesť. Niekedy sa dobré veci stanú aj takto,“ hovorí Karol Beck.

Odišiel v tichosti

Karol Beck odišiel zo svetových kurtov v úplnej tichosti a bez veľkých ovácii. Vo veku 37 rokov sa však ešte občas objaví v slovenskej extralige. Aktuálne sa naplno venuje trénerstvu. „Od roku 2016 som tréner v TC Empire Trnava a mám na starosti mladého ruského tenistu Artema Dubrivneho. Do centra prichádzam okolo deviatej a odchádzam pred štvrtou. Je to taký kolotoč, podobne je to aj keď chodíme po turnajoch. Zvyknem tam stretnúť aj bývalých hráčov, s ktorými sa poznám. Dobrý vzťah mám stále s Novakom Djokovičom,“ dodáva Karol Beck.