Popradská rodáčka sa pripojila k iniciatíve na stránke athletesrelief.org, kde po prihlásení môžu bežní ľudia prispieť sumou 25 USD na fond boja proti koronavírusu. Ten založilo Centrum pre filantropiu katastrof. Nejde však o klasickú dražbu. Na konci akcie bude totiž zo všetkých, ktorí svojím príspevkom zvýšili cenu konkrétneho predmetu, náhodne vybratý jeden výherca.

„Venujem podpísané šaty z Indian Wells 2007, rovnako tak podpísanú tenisovú raketu. Môžete prispieť, aby ste mali šancu vyhrať ich. Celý výťažok pôjde priamo Centru pre filantropiu katastrof,“ informovala prostredníctvom Instagramu slovenská tenisová legenda, ktorá získala v Indian Wells v rokoch 2002 a práve 2007 svoje dva najcennejšie tituly v kariére.

Hantuchová však nie je jediná tenistka, ktorá zaujímavú zbierku podporila. Okrem nej venovali podpísané predmety (rakety, oblečenie či tenisky) aj Kanaďanka Bianca Andreescuová, Švajčiarka Martina Hingisová, Američanka Caty McNallyová, jej krajania John Isner, Frances Tiafoe, Todd Martin a Michael Chang či Brazílčan Thiago Seyboth Wild.