Na čele rebríčka v počte získaných triumfov na grandslamových podujatiach sa vyníma Roger Federer a Rafael Nadal. Obaja tenisti majú zhodne po dvadsať víťazstiev. Súčasná svetová jednotka Novak Djokovič je s osemnástimi titulmi na druhej priečke. Avšak zverenec slovenského trénera Mariána Vajdu je najmladší z trojice a tak je v najlepšej pozícii kariéru ukončiť s najväčším počtom získaných prvenstiev na grandslamoch.

Rafael Nadal by prípadné prvenstvo v tejto štatistike vnímal pozitívne no nie je tým posadnutý: "Užívam si všetko, čo robím. Som šťastný, že môžem hrať tenis. Samozrejme, že chcem vyhrať ďalšie grandslamy, to je jasné, ale myslím, že Djokovič je prekonávaním rekordov ďaleko viac posadnutý ako ja," vyhlásil antukový kráľ.

Nadal sa Djokoviča nechcel týmto vyhlásením nijako dotknúť, len poukázal na rozdiely v ich vzájomnej rivalite: "Nemyslím to nejako zle. Novak je absolútne sústredený na to, aby s jeho menom bolo späté množstvo úspechov. Je normálne, že ja to vnímam inak," dodal Nadal.

Rafael Nadal v júni oslávi 35. narodeniny, čo je v tenisovom ponímaní už pokročilý vek. Španielsky matador si už tenis chce hlavne užívať: "Som ambiciózny, to by som nikdy nemohol dosiahnuť také úspechy, ale myslím, že mám iný druh ambícií než on. Nefrustruje ma, ak mi jeden turnaj nevyjde, stále pokračujem ďalej a dúfam v úspech na ďalšom podujatí," dodal Rafa na záver.