Pre Gombosa mal triumf nad Madenom špeciálnu príchuť, prvýkrát totiž vyhral ako otec syna Leonarda. "V pondelok som vôbec netrénoval, v pôrodnici som strávil 12 hodín, lebo som chcel pomôcť Leovej mamičke a byť pri tom. Zvládli sme to statočne. Dnes sa mi od začiatku hralo veľmi dobre, na kurte som sa cítil fajn. Veľmi mi vyhovujú loptičky, s ktorými sa hralo aj pred dvoma rokmi, keď som na Bratislava Open získal titul," uviedol najlepší slovenský singlista.    
      
Alex Molčan, finalista turnaja ATP v Belehrade, zdolal v úvodnom kole Chorváta Dujeho Ajdukoviča 7:6 (6), 6:4. V tajbrejku prvého setu otočil z 2:5.  Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza si v ďalšom zápase zmeria sily s Rusom Andrejom Kuznecovom. "Na začiatku som bol trošku nesvoj, ale potom som sa rozohral a nevnímal som žiadne extra komplikácie. Aj keď súper podával na víťazstvo v sete, stále som si veril, že sa to dá otočiť. A tak sa aj stalo. V tajbrejku som tiež najprv ťahal za kratší koniec, ale na konci som to zobral na svoju stranu. V druhom sete som viedol 4:0, no potom sa to skomplikovalo. Súper začal hrať dobre, agresívne, robil menej chýb. Mňa podržal servis a úderová istota," zhodnotil pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu (STZ) svoj výkon Molčan, ktorý v Bratislave štartuje vďaka voľnej karte.
      
Úvodnú prekážku prekonal aj Jozef Kovalík, v pozícii nasadenej štvorky si poradil s Čechom Vítom Kopřivom 6:4, 6:2. Nedarilo sa Lukášovi Kleinovi, ktorý prehral s Čechom Jiřím Lehečkom 6:4, 3:6, 6:7 (4). Na dvorcoch Slovana Bratislava nenadviaže na úspešné vystúpenie z vlaňajška, keď triumfoval na úvodnom podujatí letnej série Peugeot Tennis Tour.