×

GOLONKOVINY Žiletka odhalil tajomstvo: Mal som hrať na Wimbledone. Kariéru som skončil s raketou na strome

BRATISLAVA - Možno viacerí fanúšikovia zabudli už na to, že legendárny hokejista Jozef Golonka (80) nebol len šikovný hokejista, ale aj výborný tenista. V minulosti mal dokonca namierené do Wimbledonu. Tenis preto sleduje dodnes.

Pozorne sledoval Turnaj majstrov, ktorý napokon vyhral Nemec Alexander Zverev. Hokejovú legendu to však neprekvapilo. „Mojím najobľúbenejším a najlepším tenistom je Roger Federer. Považoval som ho za jedného z favoritov turnaja spolu s Djokovičom, ale napokon sa museli skloniť pred mladým Zverevom. V tenise totiž rozhoduje momentálna forma a tú Zverev mal. No v tejto súvislosti treba podotknúť jednu vec, že do jeho tímu pribudol Ivan Lendl, ktorý určite správnym smerom navigoval Zvereva. Rozhodla česká hlavička a chytrosť. Takýto tréner je predovšetkým psychológ, a to sa v prípade Zvereva dokonale ukázalo,“ povedal Golonka.

A zaspomínal si aj na svoje začiatky v tenise. Neľutuje, že sa dal napokon na hokej? „Možno som mal zostať pri tenise. Ale naštvalo ma, keď som sa ako junior nedostal do Wimbledonu napriek tomu, že som bol vtedy prvý v rebríčku. Na turnaj cestoval napokon hráč číslo dva a ja som nerozumel, prečo. Praštil som s tenisom, ale otec ma donútil vrátiť sa. Šiel som potom na turnaj do Pardubíc, kde som vo finále porazil práve hráča, ktorý za mňa šiel do Wimbledonu. No a vtedy som si povedal, stačilo. Hodil som raketu, ktorá zostala na strome a povedal som si, že končím. No a dal som sa na hokej,“ uzavrel.

Môže vás zaujímať:

GOLONKOVINY Hokejová legenda o kauze sestier Fialkových: Len čo sa ukázali, už je problém

GOLONKOVINY Golonka vie o tom svoje: Legenda na rovinu o praktikách trénera Hapala!

Veľké odhalenie o platoch slovenských športovcoch. Krutá realita o Petrovi Saganovi a spol vás zarazí!

Autor: Iveta Weiszová
Video
Diskusia