Swiateková pôsobila od úvodu presvedčivo a duel zvládla za 51 minút. "Som veľmi spokojná, predviedla som dobrý výkon. Nie je jednoduché udržať koncentráciu v takomto zápase, ale som rada, že som zostala disciplinovaná. Každý bod je pre mňa dôležitý a chcem hrať naplno bez ohľadu na to, aká je situácia. V ťažších dueloch mi to môže pomôcť," uviedla Swiateková priamo na kurte.

Pokračuje aj vlaňajšia parížska finalistka Cori Gauffová z USA. V pozícii nasadenej šestky zdolala talentovanú Rusku Mirru Andrejevovú 6:7 (5), 6:1, 6:1. V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi proti víťazke súboja medzi Slovenkou Annou Karolínou Schmiedlovou a americkou kvalifikantkou Kaylou Dayovou.

Kazašská tenistka Jelena Rybakinová pre chorobu odstúpila z turnaja Roland Garros. Vlaňajšia wimbledonská šampiónka mala v sobotňajšom 3. kole v pozícii nasadenej štvorky nastúpiť proti Sare Sorribesovej Tormovej. Španielka tak bez boja postúpila do osemfinále.

Rybakinová patrila na parížskej antuke k najväčším favoritkám na zisk titulu, v máji triumfovala na turnaji WTA v Ríme. "Proti Sorribesovej Tormovej by som nebola ani zďaleka schopná podať stopercentný výkon. Ak máte problémy s dýchaním, nemôžete sa poriadne pohybovať po kurte a hrať na požadovanej úrovni," citovala slová Rybakinovej agentúra AP.

Kazaška mala v uplynulých dňoch horúčky. "Dve noci som nespala. Počas sobotňajšieho rozohrávania sa mi ťažko dýchalo. Konzultovala som môj zdravotný stav s lekárom, ktorý mi povedal, že v Paríži šarapatí vírus. Necítila som sa na to, aby som odohrala súťažný zápas, preto som sa rozhodla odstúpiť z turnaja," dodala svetová štvorka.

ženy - dvojhra - 3. kolo:

Iga Swiateková (Poľ.-1) - Wang Sin-jü (Čína) 6:0, 6:0, Cori Gauffová (USA-6) - Mirra Andrejevová (Rus.) 6:7 (5), 6:1, 6:1, Sara Sorribesová Tormová (Šp.) - Jelena Rybakinová (Kaz.-4) - bez boja