V stredu najprv Nadal vyradil Diega Schwratzmana z Argentíny v štyroch setoch 6:3, 4:6, 6:4 a 6:0. Vo štvrtom sete Schwartzman premenil hneď prvý setbal a Nadalová séria v počte víťazných setov v rade na Roland Garros sa tak skončila na čísle 36. Trinásťnásobného šampióna parížskeho turnaja však tento moment vôbec nepoznačil a Argentínčanovi nadelil vo štvrtom sete kanára.“ Potreboval som hrať agresívnejšie a v priebehu duelu sa mi to aj darilo,“ zhodnotil zápas Nadal.

Väčšiu drámu priniesol zápas Djokoviča s deviatym nasadeným Matteom Berrettinim 3:1 (6:3, 6:2, 6:7 (5), 7:5). Talian dotiahol tretí set do tajbrejku. V ňom bol Srb dve loptičky od víťazstva, no dvakrát po sebe nevyužil servis a Talian naopak premenil prvý setbal. „Dokázal som uvoľniť všetky svoje emócie, ktoré som v sebe držal. Bola to skvelá bitka proti hráčovi, ktorý veľmi dobre podáva a je silný. Možno som to mal ukončiť už v tajbrejku, no som šťastný, ako to nakoniec dopadlo. Bol to pre mňa zložitý duel,“ vyhlásil po zápase Srb.

Duel svetovej jednotky museli prerušený a kurt Philippa Chatriera vyprázdniť. Štvorsetová bitka sa natiahla na viac ako tri a pol hodiny a vo Francúzsku platí zákaz nočného vychádzania od 23.00 h. Hráčov dokonca stiahli do šatní, keďže niektorí fanúšikovia si postavili hlavu a pokrikovaním hesla ´Zostaneme´ nechceli opustiť svoje miesta na sedenie. Nikto sa im nemôže ani čudovať. Priaznivci, ktorí zaplatili drahé vstupenky tak nevideli Srbov postup do jeho 40. grandslamového semifinále. „Zaplatili sme 500 eur a videli dva a pol setu, to je neprijateľné. Mali začať o siedmej a nie o ôsmej,“ citovala agentúra AFP nespokojného diváka, ktorý navštívil zápas spoločne s manželkou a dvoma deťmi. Bol to však posledný večerný zápas v Paríži. Semifinále medzi Djokovičom a Nadalom je naplánované v piatok popoludní.