Federer, ktorý bol ôsmy nasadený, vyprodukoval až 63 nevynútených chýb, o 23 viac ako súper a v treťom sete prehrával už 2:4. Napokon však dokázal otočiť a získať dôležitý druhý bod. V rozhodujúcom sete prišiel zlom v jedenástej hre, keď Švajčiar brejkol Koepfera a následne na prvý pokus premenil mečbal.

"Samozrejme, nebol to ľahký zápas. Prvýkrát som tu v Paríži hral večer a bez divákov, takže to bolo unikátne v mnohých smeroch a som rád, že som to dokázal," citoval 39-ročného Federera web ATP.

Federerova účasť medzi najlepšou šestnástkou je však otázna. Turnajová osmička sa obáva preťaženia problematického kolena. V pondelkovom zápase na neho čaká deviaty nasadený Matteo Berrettini z Talianska.

Tridsaťdeväťročný Federer vlani absolvoval dve operácie a od Australian Open 2020 sa predstavil iba na troch turnajoch vrátane tohtoročného Roland Garros. "Neviem, či budem hrať v osemfinále. Musím sa rozhodnúť, či to nebude príliš riskantné a príliš nezaťažím koleno. Musím sa opýtať sám seba, či by nebolo lepšie oddýchnuť si," citovala agentúra AFP 20-násobného grandslamového víťaza, ktorý sa netají, že prioritou je pre neho účasť na Wimbledone.