Musetti začal proti Djokovičovi odvážne, skvele sa pohyboval a dokázal favorita pretlačiť v dlhých výmenách od základnej čiary. Na začiatku prvého setu síce prehrával 1:3, no v ďalších minútach vyrovnal na 3:3 a vynútil si tajbrejk, v ktorého dramatickej koncovke slávil úspech. Na Musettim vôbec nebolo vidno, že v Paríži ide o jeho grandslamovú premiéru, na dvorci pôsobil pokojným dojmom a prezentoval sa pestrou úderovou paletou.
      
V druhom sete si obaja aktéri držali podanie a rozhodnutie opäť padlo až v tajbrejku, v ktorom dominoval Musetti. Djokovič následne zamieril do šatne a krátka pauza mu pomohla. V treťom sete dvakrát zobral Talianovi podanie a získal ho jasne vo svoj prospech. Djokovič začal hrať ostrejšie a rýchlejšie, obmedzil počet nevynútených chýb. Z hry Musettiho sa naopak vytratila iskra a vo štvrtom sete inkasoval od svetovej jednotky "kanára". V piatom sete za stavu 0:4 unavený Talian zápas skrečoval pre problémy so slabinami.
      
"Rád hrám proti mladíkom zápasy na tri víťazné sety, pretože aj keď prehrávam 0:2, ešte stále mám šancu zvíťaziť. Fyzicky sa cítim veľmi dobre, väčšinu päťseťákov som počas mojej kariéry vyhral. Skúsenosti mi v tomto smere určite pomáhajú. Je mi ľúto, že Lorenzo musel duel skrečovať. Videl som, že kondične na tom nie je dobre a trápi sa," uviedol Srb pre akreditované médiá.