KRÁSNA UKRAJINKA SKREČOVALA ĎALŠÍ ZÁPAS! LEŽÍ JEJ V ŽALÚDKU BIELORUSKÁ SÚPERKA? VIAC TU

Pred týždňom sa dostala do pozornosti ďalšia ukrajinská tenistka Marta Kosťuková, ktorá získala v americkom Austine svoj prvý titul WTA. Vo finále sa stretla s Ruskou Gračevovou. Zápas vyvrcholil veľmi pikantne, keď Ukrajinka odmietla podať súperke ruku. Dôvod je jasný. Ruská okupácia Ukrajiny leží Kosťukovej v žalúdku a v takýchto prípadoch je zásadová. "Chcem tento titul venovať Ukrajine a ľuďom, ktorí trpia a umierajú. Je to pre mňa veľmi mimoriadny moment," vyhlásila dojatá Kosťuková.

Pri Tsurenkovej sa špekuluje o podobnom prípade. Na prestížnom turnaji Indian Wells mala v 3. kole nastúpiť proti Bieloruske Sabalenkovej. Zápas na poslednú chvíľu skrečovala z osobných dôvodov, pričom prvé dve kolá nejavila žiadne známky zranenia či iných problémov.

Ako je známe, Bielorusko patrí pri agresii na Ukrajine medzi podporovateľov Ruska. Niektorým ukrajinským športovcom ležia tí ruskí či bielorusk v žalúdku. Dôvod je jasný, len málo Rusov v športovom prostredí odsúdilo Putinove vyčíňanie na nevinnom ukrajinskom obyvateľstve. Nie je vylúčené, že rovnaký pocit má aj pôvabná Tsurenková. VIAC SI POZRITE TU!