FOTO: Švajčiarska tenisová hviezda bude trénovať v Trnave. Jednou fotkou zmiatla fanúšikov

TRNAVA - Slovenský tenisový klub TC Empire z Trnavy sa hrdí novou posilou zvučného mena. Ročnú spoluprácu s nimi podpísala švajčiarska tenistka so slovenskými koreňmi Belinda Bančičová (20). Bývalá siedma hráčka svetového rebríčka sa teší na kvalitné tréningy aj palacinky od starej mamy z Močenka.

Pred rokom bola Benčičová siedmou hráčkou rebríčka WTA a tenisoví odborníci ju pasovali do role budúcej svetovej jednotky. Nasledovali však nepríjemné zranenia a prepad v renkingu. V máji podstúpila operáciu ľavého zápästia a momentálne sa pripravuje na súťažný návrat.

Naša talentovaná tenistka po radikálnom rozhodnutí: Prišla som na veľa vecí

„Snažila som sa predísť operácii, bola to pre mňa posledná možnosť. Ukázala sa však ako správne riešenie a z ruky mám omnoho lepší pocit. Na tréningoch som už začala hrávať aj bekhendy, postupne pridávam,“ opísala Belinda, ktorá by sa mala na okruh vrátiť v polovici septembra. „Viem, že som v rebríčku výrazne klesla, no neriešim to. Návrat nechcem uponáhľať,“ prízvukovala zlepšenou slovenčinou na stretnutí s novinármi.

Pochvaľuje si, že v trnavskej akadémii má výborných sparingpartnerov. „Mala som asi desať tenisových tréningov a zakaždým som hrala s niekým iným, čo je super. Trénovala som napríklad s Dáškou Kasatkinovou, Terezou Mihalíkovou, ale aj tunajšími chlapcami juniormi,“ vymenovala.

FOTO: Sexi tenistka so slovenskými koreňmi boduje ešte pred začiatkom Australian Open - výstrihom

Dôvod, prečo sa rozhodla pre trnavskú akadémiu bol aj ten, že na Slovensku majú korene obaja rodičia. „Som rada, že môžem byť tu. Omnoho častejšie vídam rodinu – starých rodičov v Bratislave aj Močenku,“ tešila sa.

 

Všetko najlepšie babi

Príspevok, ktorý zdieľa Belinda Bencic (@belindabencic),

Skrývajú sa za tým aj isté nástrahy. „Veľmi mi chutí všetko, čo pripravia a sama sa chcem začať učiť variť. Zatiaľ zvládam základy. Najradšej mám babkine bryndzové halušky, sviečkovú či palacinky,“ povedala s iskričkou v očiach.

Na Instagram pred pár dňami pridala fotku s prsteňom na ruke. „Ježiši, nieeee, určite nie som zasnúbená,“ zasmiala sa, keď sme sa jej na ňu spýtali. Šperk nosí stále. „Dostala som ho od maminky a je to jediný prst, na ktorom ho dokážem nosiť,“ vysvetlila. Spomínanou snímkou zmiatla dosť ľudí. „Vôbec som si to neuvedomila, až keď to ľudia začali komentovať a pýtať sa naň. Momentálne nemám priateľa,“ doplnila pôvabná tenistka.

Autor: Tomáš Tančibok, foto Matej Kalina, Instagram B. B.
Video
Diskusia