Vo štvrtok ste absolvovali prvý tenisový tréning od choroby, no na kurte to tak nevyzeralo. Loptičky ste triafali presne tam, kam ich tréner Lipták chcel. Ako to?

Som typ hráčky, ktorej dlhšia pauza neprekáža. Niektoré musia najneskôr po týždni držať raketu, aby nestratili cit. Údery teda boli presné, ale fyzicky som sa necítila dobre. Kondičku musím naberať postupne.

Tenistka Cibulková prehovorila o svojom zdravotnom stave: Takáto je pravda o návšteve na onkológii!

Na ako dlho to odhadujete, kým sa vrátite do plného zápasového diania?

Sadnem si s celým tímom vrátane kondičného aj tenisového trénera a dohodneme sa na ďalšom pláne. Jeden počíta s turnajom vo švajčiarskom Lugane, druhý nie. Tento týždeň budem môcť hrať len veľmi málo, tak do trištvrte hodinky. Ak by som predošlý mesiac nič nerobila, kondičku naberiem rýchlo. Lenže vyše troch týždňov som bola chorá, brala som dvoje antibiotík a kondícia šla dole.

Dominika Cibulková sa vracia na kurty, doma si dokončila obrovský šatník.
Dominika Cibulková sa vracia na kurty, doma si dokončila obrovský šatník.
Zdroj: gettyimages

Nedávno ste sa pochválili fotkou s kamarátkou, herečkou Zuzkou Šebovou a jej dieťaťom. Neinšpirovala vás?

Mám veľa kamarátok, ktoré majú deti a sú čerstvé mamičky. Zuzku mám veľmi rada a je krásne vidieť ju v novej úlohe. Samozrejme, že s Michalom (Navarom, manželom Dominiky – pozn. red.) by sme chceli mať deti a sme na to pripravení. Stále by som však chcela v tenise ešte niečo dokázať a to ma drží na okruhu.

FOTO Cibulková sa po nezdaroch zo sezóny zotavuje na Slovensku: Skončila na onkológii

Pýtam sa aj preto, že sa do hry vrátili Victoria Azarenková aj Serena Williamsová, obe čerstvé mamičky. V minulosti sa skvele darilo Kim Clijsterstovej, po pôrode vyhrala tri grandslamy...

Viem, ale problém je v tom, že samu seba nevidím v úlohe hrajúcej matky. Možno potom zmením názor a tenis ma opäť chytí, neviem. Zatiaľ to tak nevidím a aj preto to odďaľujem. Priznávam, že mám materinské pudy a v mojom veku je to normálne. Chcem však počkať, čo tenis prinesie.

FOTO SEXI mamina! Manželka tenisovej legendy vytasila na pláži telo bohyne!

Na Instagrame ste nedávno zverejnili video, na ktorom kráčate dole schodmi s popisom: „Keď sa plnia sny“. O čo išlo?

Zväčšili sme si byt v Bratislave. Zo spodného poschodia som si spravila ženský sen v podobe veľkého šatníka na spôsob seriálu Sex v meste. Vyzerá to ako v obchode, je to nádherné. Nedávno som si tam presťahovala veci a tešila sa z toho. Na spodnom podlaží so šatníkom sa pracovalo trištvrte roka a konečne sa to podarilo dokončiť. Zhodou okolností som teraz doma na Slovensku. S výsledkom som veľmi spokojná.

Zábery jej šatníka si môžete pozrieť vo FOTOGALÉRII!

Chce sa posunúť vyššie

Dominika by sa po návrate na kurty rada vrátila medzi najlepšie tenistky. „Máme konkrétne výsledkové aj rebríčkové ciele. Ak sa však stane niečo takéto (ako choroba – pozn.), celý proces sa zabrzdí. Nevieme to ovplyvniť. Nehrám tenis preto, aby som bola tridsiata. Chcem ísť vyššie a verím, že sa to podarí.“