ZÁBERY TEHOTNEJ MARION BARTOLIOVEJ NÁJDETE VO FOTOGALÉRII

Wimbledonská víťazka z roku 2013 sa po najväčšom úspechu v kariére začala pomaly vytrácať z tenisových kurtov. Už počas hráčskej kariéry sa nepýšila atletickou postavou, no po tom, čo zavesila raketu na klinec, narástla ešte do väčších rozmerov. A tým sa vlastne začalo aj jej utrpenie. „Keď som ukončila kariéru, bola som jednou z najšťastnejších ľudí na svete. Mala som radosť zo života. Potom som v roku 2014 stretla svojho bývalého frajera a on mi každý deň hovoril, že som tlstá. Deň čo deň. On dokázal uhasiť všetku radosť,“ spomínala Bartoliová na začiatok svojich problémov.

„Nechala som sa zničiť niekým a nemyslela som si, že je to vôbec možné,“ pokračovala v rozprávaní o problémoch, ktoré vzišli z veľmi komplikovaného partnerského vzťahu. Začalo to rečami o tom, aká je tučná, pokračovalo psychickým týraním nielen o váhe, ale aj o celkovom vzhľade.

Bartoliovej trvalo dlho, kým si v zamilovanosti uvedomila, že randí s magorom, ako svojho dnes už bývalého priateľa nazýva. „Keď sme išli po ulici, stále sa otáčal za inými ženami a hovoril, videla si aká je štíhla a krásna?,“ zverila sa neskôr tenistka. A tak chudla, chudla, a chudla každým dňom viac. A potom v Indii chytilo jej vyšťavené telo vírus. „Už som nemohla nič prehltnúť. Keď som si išla ľahnúť, nevedela som, či budem na druhý deň ešte nažive,“ opísala Bartoliová, ako sa dostala do situácie, o ktorej si myslela, že jej nikdy nebude hroziť.