Polášek s Dodigom zdolali o titul najvyššie nasadený kolumbijský pár Juan-Sebastian Cabal, Robert Farah 4:6, 6:4 a 10:6. Slovenský špecialista na štvorhru bol prvýkrát vo finále turnaja Masters 1000 a dosiahol životný úspech. „Určite je to najväčší úspech kariéry. Zakončiť turnaj víťazstvom je vždy najviac. A po druhé, toto sú najťažšie turnaje. My sme tu boli ako posledný pár v súťaži, dostali sme sa sem s rankingom 67. Tu nebol ani jeden slabý tím. Zdolali sme tu jeden skvelý pár za druhým. Sú to skoro samí grandslamoví šampióni, takže toto je úplne najviac,“ povedal nadšený Polášek.

Rodák zo Zvolena skončil s tenisom prvýkrát v roku 2013. Vrátil sa po niekoľkoročnej odmlke a urobil dobre. Prsty v jeho návrate mal aj legendárny Mike Bryan zo slávneho bratského dua. Do opätovného povedomia verejnosti sa Polášek dostal vo Wimbledone, kde to s Ivanom Dodigom dotiahli až do semifinále. Výbornú formu potvrdzoval aj potom, keď s Philippom Oswaldom vyhrali štvorhru v Kitzbüheli začiatkom augusta.

Skvelé výkony Poláška sa odzrkadľujú nielen na rebríčkovom postavení nášho deblistu, ale aj jeho finančnom konte. Zatiaľ čo minulý rok, keď kariéru druhýkrát rozbiehal, si na odmenách zarobil približne 14,5-tisíca eur, tento rok je to už iná káva. Polášek na prize money nazbieral 274 240 eur! Najviac zhrabol práve po triumfe v Cincinnati, keď mu na konto pribudlo 150 000 eur. Polášek môže životnú formu potvrdiť na poslednom grandslamovom turnaji tohto roka US Open, ktorý sa začína o týždeň.

V rakúskom Kitzbüheli sa náš tenista (vpravo) tešil začiatkom mesiaca.
V rakúskom Kitzbüheli sa náš tenista (vpravo) tešil začiatkom mesiaca.
Zdroj: Profimedia

Koľko zarobili ďalší Slováci?

  • Viktória Kužmová 580 864 eur
  • Martin Kližan 439 256 eur
  • Magdaléna Rybáriková 273 412 eur
  • Dominika Cibulková 239 758 eur
  • Norbert Gombos 91 938 eur
  • Andrej Martin 68 232 eur
  • Rebecca Šramková 48 537 eur

*údaje sú z tejto sezóny