Slováci, prepáčte. Legendárny Federer odhalil tajomstvo, za ktoré sa poriadne hanbí

Nie je žiadnym tajomstvom, že Federerova manželka Mirka pochádza zo Slovenska. Švajčiar svoju ženu ospevuje všade, kade chodí. Teraz však v súvislosti s rodnou krajinou svojej manželky priznal niečo, za čo sa sám hanbí. „Je pravda, že som ešte nikdy na Slovensku nebol. Trochu sa za to aj hanbím, musím to niekedy napraviť. Ďalšia zahanbujúca vec je, že neviem ani slovko po slovensky. Moja žena je však skvelá a veľmi veľa ma o jej krajine naučila,“ začervenal sa nedávny víťaz Australian Open.

Federer priznal, že sa kvôli Slovensku hanbí. Hrbatý mu poslal jasný odkaz
Federer priznal, že sa kvôli Slovensku hanbí. Hrbatý mu poslal jasný odkaz

Miroslava Federerová, rodným menom Vavrincová, sa narodila v Bojniciach, odkiaľ pochádzajú je rodičia. Bývalá tenistka sa stala manželkou Rogera Federera v apríli 2009. Spoločne vychovávajú dvojičky - dievčatá Charlene Riva a Myla Rose a chlapcov Lea a Lennyho.

Žena, bez ktorej by nebol legendou. Romancu Federerovcov odštartoval nečakaný moment

A práve počas Laver Cupu by bol zrejme ideálny čas, aby Federer konečne po prvýkrát zavítal aj do rodnej krajiny svojej manželky. Strach z jazykovej bariéry mať nemusí, odkazuje mu kolega, bývalý slovenský tenista Dominik Hrbatý. „Roger, nemaj z toho žiadny strach. My Slováci ťa privítame, ako keby si bol vždy jedným z nás. A ako hovoria naše tradície, vezmeme ťa na uvítací pohárik a uvidíš, že po slovensky sa naučíš za veľmi krátky čas. Jednoducho, pocti nás svojou návštevou,“ vtipkoval Hrbatý na sociálnej sieti.

Je známe, že medzi Hrbatým a Federerom je silné priateľské puto. Nepochybne by pri poháriku mali na čo spomínať. Veď slovenská legenda dokázala tú svetovú vo vzájomnom súboji dvakrát zdolať. Pamätný je aj moment z roku 2008, keď si počas ich súboja v 1. kole Wimbledonu Federer prisadol na lavičku k Hrbatému.