Federer ešte nikdy na AO neprehral v druhom kole, uspel v ňom už 20-krát v sérii. Po dvoch veľmi vyrovnaných setoch zobral Švajčiar súperovi podanie v treťom, dostal sa do vedenia 3:1 a zápas už dopodával do konca, pričom premenil hneď prvý mečbal.

"Na začiatku stretnutia sa mi nepodarilo odskočiť. Mohol som to mať o čosi jednoduchšie, ale treba uznať kvalitu súpera, ktorý hral naozaj dobre. Rozdiely sú malé," povedal.

Federer postúpil cez Evansa do 3. kola: Tenis ako za starých čias. Bolo to ako hra mačky s myšou
Zdroj: Július Dubravay

Tridsaťsedemročný Švajčiar uviedol v rozhovore pre Eurosport, že pred prebiehajúcim turnajom sa cítil rovnako dobre ako vlani, keď ho vyhral. V dobrej nálade išiel aj do zápasu s Evansom, ktorý mu pripomínal tenis z minulosti.

"Bolo to zaujímavé a veľmi vyrovnané stretnutie. Užíval som si to, bol to tenis ako zo starých čias, trochu ako hra mačky s myšou. S Evansom to občas vyzeralo, akoby som sa pozeral do zrkadla, takže to chcelo dlhšie výmeny. Ale vedel som, že môžem využívať servis-volej," povedal Federer, ktorý v 3. kole narazí na Taylora Fritza. Američan vyradil Francúza Gaela Monfilsa 6:3, 6:7 (8), 7:6 (6), 7:6 (5).

Roger Federer (3-Švaj.) - Daniel Evans (V. Brit.) 7:6 (5), 7:6 (3), 6:3

Môže vás zaujímať:

Komédia na Australian Open: Britka Boulterová predčasne oslavovala víťazstvo, zabudla pravidlo

Cibulkovej to v Melbourne nevyšlo: Na Australian Open skončila už v prvom kole

Párty pred grandslamom stála za to: Nabombovaný rozkrok tenistky zatienila modelka bez spodnej bielizne!

Federer sa rozhovoril o pikantnostiach s Mirkou: Roger, to si fakt to s ňou robil prvýkrát v živote?