Koľko si zarobili české a slovenské tenistky? Viac nájdete TU!

V slovenskom tíme sa predstaví kvarteto tenistiek Viktória Kužmová, Anna Karolína Schmiedlová, Rebecca Šramková a Katarína Kužmová. Češky pricestujú do Bratislavy len v trojici. Najväčšou hviezdou je jednoznačne Petra Kvitová - dvojnásobná grandslamová víťazka z Wimbledonu, ktorú doplnia Markéta Vondroušová a Tereza Martincová.

Favoritkami stretnutia sú jednoznačne české tenistky. Hoci dojdú len v trojici, ich celkové zárobky niekoľkonásobné prevyšujú príjmy slovenských tenistiek. Len samotná Kvitová si počas kariéry na konto pripísala zatiaľ 28 miliónov eur. Najlepšou Slovenkou je v tomto smere Anna Karolína Schmiedlová, ktorá si tenisom vylepšila bankové konto o 2,1 milióna eur.

České trio dokopy zarobilo zatiaľ približne 31 miliónov eur, kým slovenské kvarteto sa musí v tomto smere poriadne uskromniť. Naše tenistky si obohatili bankové konta prakticky o desaťkrát menej ako ich rivalky spoza rieky Morava, keď na prémiách získali 3,7 milióna eur. A to české tenistky neprídu do Bratislavy v plnej sile, veď od roku 2010 vyhrali Fed Cup celkovo šesťkrát a vo svete nemajú konkurenciu!