Pozrite, ako si to rozdal redaktor s Cibulkovou, v GALÉRII

Cibulková si rovnako ako v minulej sezóne vybrala pre prípravu do novej sezóny slnečný Dubaj. Slovenská jednotka nám exkluzívne dovolila stráviť s ňou celý tréningový deň. Striktný denný plán našej úspešnej tenistky nám vyrazil dych. Rozhodol som sa teda vyskúšať aspoň časť jej tréningového dňa, aby som zistil, aká drina stojí za zarobenými miliónmi.

Tréner Róbert Bereš ma ubezpečoval, že kondično-silová zaberačka bude v pohode. Spoločný tréning s Dominikou sme začali tradičným „pome“, ktorým sa sama motivuje aj počas zápasov. Ako prvé prišli na rad jednoručné činky, pri ktorých sme zapájali chrbát a ramená. Po pár sériách som zistil, že to nebude prechádzka ružovou záhradou.
V ďalšom cvičení sme si do parády zobrali veľkú olympijskú činku aj so závažím.

Sotva som lapal po dychu, ale elán ma neopúšťal. „Domi, vládzeš?“ opýtal som sa, aby som zakryl, že mám problémy. Naša tenistka sa ihneď rozosmiala. Na ďalšom stanovisku, kde nás čakali ďalšie zo série cvikov, zo mňa, ale aj Dominiky tiekol pot potokom. To neušlo všímavému manželovi hviezdnej tenistky. „Nejaký si spotený,“ podpichoval ma Michal Navara. Dominika ma, naopak, podporovala a pomáhala mi, keď som nerobil cviky technicky dokonale. „Ide ti to v pohode, veď len tak ľahko šteklíme svaly,“ zhodnotila.

Počas posledných troch cvikov, ktoré sme išli bez prestávky, som už mal skutočne dosť a mal som čo robiť, aby som prijímal dostatok kyslíka. Práve posledné cviky, ktoré sa nazývajú kompenzačné, mi príliš nešli, čo neuniklo ani trénerovi Berešovi. „V tých kompenzačných cvikoch je hrozné drevo. Je veľmi tvrdý. Silu ešte urobí, ale toto už nie,“ povedal prísne o mne Róbert.

EXKLUZÍVNE Z DUBAJA Náš redaktor si to rozdal s Cibulkovou: Zničila ho za polhodinu!
Zdroj: Michal Smrčok

Po polhodine bolo po všetkom. Priznám sa, že tréning bol skutočne náročný, navyše to dubajské teplo ma úplne odrovnalo. Bola to len jedna časť denného plánu Dominiky, ktorá ešte musela ďalšie dve hodiny bojovať na kurte a absolvovať ešte večerný kondičný tréning. S našou tenistkou sme si na záver tľapli rukami a so smiechom som sa jej spýtal, či už mala silnejšieho sapringa. „Musím povedať, že rozhodne nie,“ odvetila mi s ešte väčším smiechom.