"S myšlienkou spojiť moje meno s touto akadémiou som sa pohrávala už päť rokov. Teraz nastal ten správny čas na to, aby som ju zrealizovala. Verím, že sa nám podarí vychovať čo najviac talentov a vybudujeme niečo väčšie. Som rada, že sa budem môcť aktívne zapojiť do celého procesu," povedala na piatkovej tlačovej konferencii slovenská jednotka, ktorá sa už teší na novú sezónu.
S prípravou na rok 2019 vyslovila veľkú spokojnosť. "S trénerom Maťom Liptákom sme trochu zredukovali tréningy. Mali sme trochu inú tenisovú i kondičnú schému. Bolo to naozaj super, cítim, že príprava mi veľmi veľa dala. Išli sme hlavne na kvalitu, nie na kvantitu. Nechcem hovoriť dopredu o tom, aká je moja forma. Uvidíme, ako to zvládnem a či dobré výkony, ktoré som podávala na tréningoch, zopakujem aj na turnajoch. Je to pre mňa veľká výzva, veľmi sa na to teším. V prvej polovici roka nemusím obhajovať veľa bodov, tam by som chcela niečo nazbierať," uviedla Cibulková pre TASR.
V porovnaní s predchádzajúcimi sezónami plánuje absolvovať menej turnajov. "Už vlani sme chceli zvoliť túto stratégiu, zastavili ma však zranenia, pre ktoré som musela vynechať veľké turnaje v Indian Wells, Miami, Montreale i v Cincinnati. Mojím hlavným cieľom v novej sezóne je uhrať do Wimbledonu nejaký dobrý výsledok a zdvihnúť si renking, aby som sa v rebríčku dostala tam, kam podľa mňa patrím."

Mohlo by vás zaujímať:

Peter Sagan ohúril prestížny cyklistický portál: Bol to jeho najlepší rok? Možno!

FOTO Ronaldo predáva svoje sídlo v Manchestri: Na kaštieli s kinosálou však prerobí!

FOTO Bývalý hokejista a moderátorka Hamadejová ukázali fotku synčeka: Toto je náš Ondrej!