Najbližším súperom zverenca trénera Mariána Vajdu bude úspešnejší zo súboja medzi Španielom Pablom Carrenom-Bustom a nemeckým kvalifikantom Danielom Altmaierom.

Djokovič držal po celý čas kontrolu nad duelom s turnajovou pätnástkou. Súpera prvýkrát brejkol vo ôsmej hre a hoci to vzápätí nedokázal potvrdiť, za stavu 5:4 opäť zobral Chačanovovi servis. V druhom sete si Srb vybudoval náskok 4:1, ktorý si už vziať nedal. V treťom dokázal Rus otočiť z 0:2 na 3:2 a mal aj dva brejkbaly na ďalší gem, koncovka však opäť patrila favoritovi. Djokovič si vylepšil svoju bilanciu v tomto roku na 35 víťazstiev a jednu prehru (po diskvalifikácii v osemfinále US Open). Zahral celkovo 44 víťazných úderov v porovnaní s 31 súpera, pomer nevynútených chýb bol 28:31. Rus využil iba dva z deviatich brejkbalov, Djokovič šesť z pätnástich.

"Napriek víťazstvu v troch setoch to bol celkom vyrovnaný duel a som rád, ako som ho dokázal ukončiť. Čelil som viacerým brekjkbalom, no väčšinu z nich som odvrátil. Nemohol som však ani na chvíľu stratiť koncentráciu. Pod zatiahnutou strechou som si to užil, vyhovujú mi takéto podmienky. Našiel som dnes správny rytmus a recept ako Karena zdolať, takže som spokojný," povedal v pozápasovopm interview Djokovič, ktorý sa do štvrťfinále v Paríži dostal jedenástykrát v sérii.

Grék Stefanos Tsitsipas sa prvýkrát v kariére prebojoval do štvrťfinále dvojhry na Roland Garros. Piaty nasadený hráč vyhral v nad turnajovou osemnástkou Bulharom Grigorom Dimitrovom v troch setoch 6:3, 7:6 (9) a 6:2. Tsitsipas mal s premožiteľom Slováka Andreja Martina z druhého kola výraznejšie starosti iba v druhom sete, ked v tajbrejku odvrátil dva setbaly súpera. Grék dosiahol zatiaľ svoj najlepší výsledok na podujatiach veľkej štvorky vlani na Australian Open, kde sa dostal do semifinále.

V boji o postup medzi elitné kvarteto sa Tsitsipas stretne s Rusom Andrejom Rubľovom. Trinásty nasadený hráč zdolal Maďara Mártona Fuscovicsa v štyroch setoch 6:7 (4), 7:5, 6:4 a 7:6 (3). Rubľov po takmer štvorhodinovom boji vyrovnal postupom medzi osem najlepších svoje grandslamové maximum z US Open 2017 a 2020. Rus vo štvrtom sete úspešne čelil trom setbalom Fucsovicsa. Obaja hráči až 12-krát prišli o svoje podanie.