Bol však vzatý na nemilosť a na jeho hlavu sa zosypalo množstvo kritiky. Teraz sa spolu s manželkou v rodnom Belehrade zotavujú z ochorenia. V správe spoločnosti Sportklub sa uvádza, že Djokovičovci dodržiavajú všetky pravidlá a nariadenia. Svedomito počúvajú odporúčania lekárov a dôsledne ich aj dodržiavajú.

Zatiaľ ani Novak ani Jelena nepreukázali žiadne príznaky choroby, zotavujú sa veľmi dobre i keď je to len ôsmy deň od odhalenia nákazy. „Myslím si, že obaja zvládame boj s tou pliagou statočne,“ stručne oznámil Nole prostredníctvom sociálnych sietí. Pacienti s koronavírusom sa udržiavajú v izolácii počas 14 dní a potom sú znovu testovaní. Tým pádom budú Djokovičovci opäť testovaní 7. júla a až potom sa uvidí, či sa budú môcť dostať z domácej z karantény.

Djokovič po Adria Tour, kde neboli dodržiavané prakticky žiadne preventívne opatrenia, schytal množstvo kritiky, ale viacerí sa ho aj zastali. Samotný tenista sa pokúša zostať v pozitívnom móde a fanúšikom poslal odkaz s náboženským podtextom. Okrem Djokvičovcov sa na Adria Tour nakazili aj jeho tréner Goran Ivaniševič, tenisti Grigor Dimitrov, Borna Čorič, Viktor Troicki aj jeho tehotná manželka a ešte ďalší dvaja tréneri.