Skupina A
1 : 1
19. 05. 16:15
Skupina B
0 : 2
19. 05. 16:15
Skupina A
- : -
19. 05. 20:15
Skupina B
- : -
19. 05. 20:15
Skupina A
- : -
20. 05. 16:15
Skupina B
- : -
20. 05. 16:15
Skupina A
- : -
20. 05. 20:15
Skupina B
- : -
20. 05. 20:15

Djokovič, Federer alebo Nadal? Jeden z najlepších tenisových trénerov v tom má jasno!

Veľká trojka v tenise. Tak nazývajú fanúšikovia trio tenistov Roger Federer (37), Rafael Nadal (32)  a Novak Djokovič (31). I keď všetci traja vyzerajú ako kamaráti, tak medzi ich fanúšikmi zúri vojna o to, kde je zo spomínanej trojice najlepší. Olej do ohňa prilial aj jeden z najlepších tenisových trénerov Patrick Mouratoglou (48).

Federer má na konte 20 grandslamových titulov, Nadal o tri menej a Djokovič dokonca o päť. No práve posledný menovaný by mal byť podľa Francúza ten, kto ich bude mať v celej histórii najviac. Veľkou devízou je jeho vek. Kým Federer je už v 37 rokoch tenisový mohykán, tak Srb je zo spomínanej trojice najmladší. „Novak môže prekonať Rogera. Vždy som to hovoril. Keby na dva roky nevypadol, tak už mohol byť pred ním. Môže získať po dva grandslamy počas ďalších sezón. Má na to,“ povedal pre Tennis World Mouratoglou.

Kouč Sereny Williamsovej má aj jasno v tom, kto je z tejto trojice najlepší hráč. „Vždy som tvrdil, že najlepší hráč histórie je Federer, vďaka práci s raketou. Najlepším antukárom je Rafael Nadal, ktorý však dokázal víťaziť všade,“ rozhovoril sa a do porovnania pridal aj Djokoviča: „Ten je zo všetkých troch najsilnejší. Ak sú všetci na vrchole, tak Djoko ich dvoch dokáže porážať.“

Mouratoglou sa v poslednej dobe sústredí hlavne na výchovu tenistov. Otvoril veľkú akadémiu pri Nice a rozbieha nový projekt. Bude koučovať cez internet hráčov, ktorí si nemôžu dovoliť prísť priamo do akadémie. „Mohol by som otvoriť aj desať ďalších akadémií. Avšak otvoriť niečo, čo bude mať kvalitu, je naozaj zložité,“ uzavrel rozhovor o svojich plánoch.


Mohlo by vás zaujímať: 

SATIRÉN Šokujúci zvrat. Tomáš Tatar nebude štartovať na MS: Dôvod zaskočí celé Slovensko! 

Je ti teplo, dievčatko? Kuzminová na sviatky opustila Slovensko: Neuveríte, ako a kde relaxuje! 

Pohľad na najsexi slovenskú cyklistku zabolí: Na svoje narodeniny skončila totálne dochrámaná!

FocusMedia
Video
Diskusia