O rozhodujúci tretí bod pre slovenské farby sa zaslúžil Alex Molčan, ktorý v dueli tímových jednotiek zdolal svetovú päťku Stefanosa Tsitsipasa 7:6 (6), 5:7, 6:3. "Mám velkú radosť, že sme vyhrali náročný zápas v Grécku a ja som prispel k triumfu dvoma bodmi. Veľkú pochvalu si zaslúžia aj Zeli s Lukim, ktorí odohrali skvelú štvorhru. Proti Stefanosovi som nastúpil maximálne koncentrovaný. Dôležité bolo, že v kľúčových momentoch som bol mentálne silný. Som spokojný s predvedeným výkonom," uviedol Molčan v prvom intervieww priamo na kurte. Z Tsitsipasa nemal prehnaný rešpekt: "Vôbec som nemal žiadny stres. Bol som úplne v pohode. V druhom sete začal hrať Stefanos trochu lepšie a ja trochu horšie, ale v treťom som podal veľmi dobrý výkon a posledný gem bol taká čerešnička na torte. Stefanos v rozhodujúcom dejstve už nebol taký trpezlivý a robil chyby, no bolo to spôsobené aj tým, že ja som hral dobre."

O dôležitý druhý bod pre slovenské farby sa na harde v Aténach zaslúžili Igor Zelenay s Lukášom Kleinom, ktorí vo štvorhre zdolali bratov Petrosa a Stefanosa Tsitsipasovcov 6:3, 6:7 (5), 6:3. Zelenay označil zápas proti bratom Tsitsipasovcom za veľmi náročný. "Hrali sme proti svetovej singlovej päťke, navyše Grékov hnalo dopredu búrlivé publikum. S Lukim sme si však verili, vedeli sme, že sme lepší. V druhom sete mali v dôležitých momentoch súperi viac šťastia, no v treťom dejstve sa obrátilo na našu stranu," uviedol Igor Zelenay.

Klein musel v sobotu pre kŕče skrečovať duel so Stefanosom Tsitsipasom, no do štvorhry sa dal dokopy. "S realizačným tímom sme urobili všetko, aby som mohol nastúpiť. Tretí set bol dlho veľmi vyrovnaný. Za stavu 3:3 sa nám podaril brejk a od tohto momentu mala naša hra opäť vysokú úroveň. Koncovku sme zvládli na jednotku," pochvaľoval si mladší zo slovenského dua.