Jeho víťaz bude hrať na budúci rok kvalifikáciu o postup na finálový turnaj Davisovho pohára, zdolaný tím baráž o zotrvanie v I. svetovej skupine.

Slovensko figurovalo pred žrebom medzi dvanástkou nasadených tímov. Okrem Rumunska mohli zverenci kapitána Tibora Tótha naraziť aj na Uzbekistan, Nórsko, Izrael, Peru, Portugalsko, Mexiko, Ukrajinu, Turecko, Pakistan, Nový Zéland a Švajčiarsko. S Rumunskom sa v ére samostatnosti stretli zatiaľ dvakrát - v roku 2002 v baráži o účasť vo svetovej skupine s ním v Prešove prehrali 1:4, v roku 2015 svojho súpera zdolali v dueli 2. kola I. skupiny euro-africkej zóny na antuke v Konstanci 3:2.

Slováci v marci po tretí raz za sebou skončili pred bránami finálového turnaja DC. Na harde v bratislavskom NTC boli blízko k zisku skalpu favorizovaného Talianska, no nevyužili vedenie 2:1 po štvorhre a prehrali 2:3. Norbert Gombos v rozhodujúcej dvojhre podľahol Lorenzovi Musettimu.  

V roku 2019 prehral slovenský daviscupový tím v boji o finálovú účasť v NTC s Kanadou 2:3, predvlani podľahol Česku 1:3. Historicky najväčším úspechom Slovenska je finále Davisovho pohára z roku 2005, keď sa ešte prestížna súťaž hrala v starom formáte.