Do sobotňajšej štvorhry so začiatkom o 16.00 nominoval slovenský kapitán Dominik Hrbatý pár Filip Polášek, Igor Zelenay, vo švajčiarskom drese by sa mali objaviť Marc-Andrea Hüsler a Laaksonen. Nasledovať bude súboj tímových jednotiek Kližana a Laaksonena. Program uzavrie duel tímových dvojok Martina s Ehratom. Víťaz bratislavského stretnutia postúpi do marcovej kvalifikácie o postup na budúcoročný finálový turnaj Davisovho pohára v Madride. Švajčiari pricestovali do Bratislavy bez dvoch najväčších hviezd Rogera Federera a Stana Wawrinku.

Hrbatý sa rozhodol dať prednosť Andrejovi Martinovi pred Norbertom Gombosom. "Martin Kližan bol jasná jednotka. Momentálne nehrá v najoslnivejšej forme, no je to stále náš najlepší antukár. V prospech Andreja Martina rozhodlo to, že podáva solídne výkony a jeho herný štýl by mohol platiť na Laaksonena. Líder švajčiarskeho tímu rád využíva rýchlosť lôpt od súpera, hrá od základnej čiary. Keď má však tvoriť hru, dostáva sa do problémov a kopí nevynútené chyby."

Kližan verí, že Slováci proti oslabeným Švajčiarom potvrdia úlohu favorita: "Laaksonena všetci dobre poznáme, ostatní hráči na čele s Ehratom sú pre nás neznámou. V športe je možné všetko, no verím, že zvíťazíme a v marci budeme opäť bojovať o postup na finálový turnaj v Madride. Je jedno, čí hrám prvý alebo druhý. Dôležité je získať bod."

Martina potešilo, že mu Hrbatý dal dôveru. "Teším sa najmä na piatkový súboj s Laaksonenom. Veľmi dobre sa poznáme, sme jeden ročník a často chodíme na rovnaké turnaje. Verím, že moja hra bude na neho platiť. Chcem si ten zápas na mojej obľúbenej antuke užiť. Ostatných hráčov poznám zo švajčiarskej ligy. Mne osobne vyhovuje, že sa zápasy začnú neskôr, pretože nie som ranné vtáča."

Švajčiarskeho kapitána Severina Lüthiho nominácia slovenského tímu neprekvapila. "Dominik Hrbatý vie, čo robí. Má široký výber hráčov. Ja som sa rozhodol ako druhého singlistu nominovať Ehrata. Sandro hrá veľmi dobre, vie zdolať hráčov, ktorí sú okolo prvej stovky. Získal veľa sebavedomia, navyše má rád antuku, čo zavážilo pri mojej voľbe."

SLOVENSKO - Švajčiarsko

piatok od 17.00
Martin Kližan - Sandro Ehrat, Andrej Martin - Henri Laaksonen

sobota od 16.00
Filip Polášek, Igor Zelenay - Marc-Andrea Hüsler, Laaksonen
Kližan - Laaksonen
Martin - Ehrat