Slovenský tenis zasiahla tragická správa: Zomrela veľká osobnosť

V prvom singli zvíťazil líder slovenského tímu Norbert Gombos nad Hubertom Hurkaczom 6:2, 6:2, 3:6, 6:4. Úvodný daviscupový zápas proti Poľsku bol pre slovenského tenistu Norberta Gombosa ako nočná mora. Pred dvomi rokmi v Gdyni prehral v rozhodujúcej dvojhre s Michalom Przysieznym a šance Slovenska na návrat medzi elitnú šestnástku sa rozplynuli. Teraz v dueli o záchranu v "druhej lige" nastúpil proti Poliakom v úlohe tímového lídra a proti Hubertovi Hurkaczovi potvrdil úlohu papierového favorita.

V prvých dvoch setoch i v koncovke štvrtého hral sebavedomo a agresívne. V rozhodujúcich momentoch si počínal ako hráč elitnej svetovej stovky. "Začal som veľmi dobre, správne som riešil situácie. Keď som ho potreboval zatlačiť, tak som ho zatlačil. Pred tretím setom bola krátka pauza a trochu som vytuhol, súper začal veľmi dobre podávať. Dôležité bolo, že som zvládol koncovku štvrtého setu. Škoda gemu za stavu 5:3, keď som podával na víťazstvo a pokazil som tam smeč. Veľmi rýchlo som sa však skoncentroval na ďalší gem."

DAVIS CUP Slováci vykročili k záchrane. Gombos zahnal nočnú moru, druhý bod pridal Martin

O dôležitý druhý bod sa zaslúžil Andrej Martin, ktorý na antuke pod otvorenou strechou bratislavského NTC zdolal poľskú jednotku Kamila Majchrzaka 7:5, 4:6, 6:3, 6:3.

Bratislavu čaká tenisový sviatok. Privíta svetové legendy, slovenská chystá veľkú rozlúčku

Triumf slovenských farieb môžu v sobotňajšej štvorhre so začiatkom o 15.00 h spečatiť Martin s Igorom Zelenayom, ktorí však budú čeliť deblovým špecialistom Lukaszovi Kubotovi a Mateuzzovi Kowalczykovi.

V zápase medzi Martinom a Majchrzakom boli diváci od začiatku svedkami dlhých výmen od základnej čiary. Poľský hráč sa po rýchlom brejku ujal vedenia 2:0, Martin však bleskovo vyrovnal na 2:2 a v koncovke setu slávil úspech. V druhom dejstve mal navrch Majchrzak, ktorý potvrdzoval, že má šikovnú ruku a predviedol viacero ukážkových stopbalov.

Za stavu 3:4 síce Martin aj vďaka efektnému úderu pomedzi nohy odvrátil dva brejkbaly, v desiatom geme však prišiel o servis. Slovenský tenista sa rýchlo otriasol a v treťom sete na dvorci dominoval, keď dvakrát zobral Majchrzakovi podanie. Vo štvrtom dejstve aj vďaka viacerým skvelým zásahom na sieti rýchlo odskočil súperovi na 3:0 a šancu na víťazstvo už z rúk nepustil.

Slováci musia bojovať o záchranu v druhej lige, keďže vo februári v NTC nečakane prehrali s Maďarskom 1:3. Poľskému tímu majú čo odplácať. V septembri 2015 s ním prehrali v baráži o účasť vo svetovej skupine v Gdyni 2:3. O oba body Slovákov sa zaslúžil Martin Kližan, ktorý v uplynulých týždňoch absentoval v turnajovom kolotoči pre zranenie lýtkového svalu a v Bratislave chýba.