John McEnroe i Martina Navrátilová jasne vyjadrili nesúhlas s názormi Courtovej na homosexualitu. Vystavením plagátu s nápisom „Evonne Goolagong Arena“ viedli kampaň premenovania arény v Melbourne Parku. Tenisoví velikáni sa neskôr ospravedlnili za porušenie protokolu turnaja.

Dvadsaťštyrinásobná víťazka Grand Slamu v rozhovore pre australskú televíznu sieť Nine News povedala: „Nikdy by som nešla do inej krajiny, bez ohľadu na to, čo by som si myslela o človeku, nikdy by som nepovedala hej, mal by si vziať jeho meno z budovy, alebo z arény alebo tenisového centra. To by som nikdy neurobila. Myslím, že to bolo veľmi, veľmi nevhodné."

Šesťdesiatročný McEnroe vo videorozhovore pre televíznu stanicu Eurosport označil Courtovú za „bláznivú tetu“. Sedemnásobný grandslamový šampión vyzval Serenu Williamsovú, aby prekonala rekordný počet titulov Austrálčanky.

V pondelok si Margaret Courtová v aréne Roda Lavera v dejisku Australian Open prevzala cenu pri príležitosti 50. výročia zisku kalendárneho Grand Slamu.
V pondelok si Margaret Courtová v aréne Roda Lavera v dejisku Australian Open prevzala cenu pri príležitosti 50. výročia zisku kalendárneho Grand Slamu.
Zdroj: gettyimages.com

 

,,Vždy som s Johnom McEnroeom celkom dobre vychádzala. Vždy som si myslela, že spolu vychádzame a vždy som ho rešpektovala. Je mi ľúto, že nemôže oddeliť jednu časť života od druhej,'' povedala najúspešnejšia hráčka v histórii tenisu.

Sedemdesiatsedemročnej tenistke sa podarilo v roku 1970 vyhrať všetky štyri Grand Slamy. Courtová bola pozvaná na tohtoročný Australian Open na počesť 50. výročia tohto úspechu, no riadiaci orgán Tennis Australia vyhlásil, že nesúhlasí s jej „ponižujúcimi“ osobnými názormi.

V tom istom rozhovore bývalá profesionálna hráčka uviedla, že počas turnaja čelila diskriminácii, pretože jej nebolo povolené predniesť prejav: ,,Myslím, že povedali, že ma budú ctiť, ale nebudú ma oslavovať kvôli môjmu postoju a názorom na homosexuálne manželstvo a tieto oblasti. Nemám nič proti ľuďom,“ uviedla. ,,Z tenisovej strany na mňa ukázali prstom a snažili sa ma diskriminovať vo všetkom čo som urobila a to si myslím, že je veľmi smutné,'' dodala.

Vo vyhlásení Tennis Australia uviedol, že Courtová vopred odsúhlasila program slávnosti a zaplatila sebe a rodine účasť na turnaji.