POZRITE SI DRUHÚ TVÁR SERENY V GALÉRII

Finálové súperky odohrali len štyri hry, po poslednej si Serena sadla na lavičku a na jej tvári sa objavili slzy. Zápas sa skončil, víťazka podišla k tenisovej veteránke a snažila sa ju utešiť: „Sledovala som ťa počas celej tvojej kariéry. Si tenisové monštrum!“ hovorila Američanke Andreescuová v podrepe.

Serenu tento rok na turnajoch limitovali bolesti kolena, v Toronte ju zradil chrbát. „Je mi ľúto, že som nemohla pokračovať, ale dnes to nešlo. Skúsila som to, ale nešlo to,“ prihovorila sa Serena divákom na tribúne.

Pre Andreescuovú nebolo víťazstvo po štyroch gemoch a skrečovaní súperky také, aké by si užila. „Nečakala som, že vyhrám takto. Si skutočná šampiónka, Serena, na kurte aj mimo neho. Videla som ťa víťaziť veľakrát. Chce sa mi plakať, lebo viem, aké to je skončiť takto na turnaji. Nie je to jednoduché,“ hovorila víťazka.

Nielen chrbát, ale aj hlava a myšlienky boli pre Serenu Williamsovú súperom. V semifinále sa proti Češke Marie Bouzkovej potrápila, prvý set prehrala 1:6, až v ďalších dvoch zapla motory a vyhrala ich zhodne 6:3.

Serena po zápase priznala, že jej problémy robila práve koncentrácia, čo sa prejavilo na debakli v 1. sete. „Myšlienkami som občas inde. Často sa túlajú všade možne. V jednu chvíľu som premýšľala o svojej podprsenke. Hovorila som si: preboha, Serena, robíš si zo mňa srandu!“ priznala tenisová veteránka.