Cibulková šokujúco končí: V Paríži ju vycvičila súperka z Tuniska

Môžem si len sypať popol na hlavu. Proti takejto hráčke by to z mojej strany malo vyzerať úplne inak,“ lamentovala viditeľne zdrvená Cibulková. „Vôbec som nedadviazala na to, že som sa pred turnajom cítila super a tiež som výborne zahrala v 1. kole. Bola som bezzubá, nechala som sa tlačiť a nevedela som použiť žiadne z mojich zbraní. Mohlo to vyzerať, že Jabeurová hrá veľmi dobre, no v skutočnosti som ju nechala vyniknúť. Pociťujem veľkú frustráciu,“ priznala.

Slovenka sa na obľúbenom Dvorci Suzanne Lenglenovej od začiatku necítila dobre. A hoci verila, že sa to časom zlepší, opak bol pravdou. Nepomohla ani prestávka, ktorú si dopriala medzi setmi. Zlyhávala jej aj najsilnejšia zbraň – return. „Vždy sa pri ňom dobre hýbem nohami a dnes som sa cítila ako zabetónovaná,“ krútila hlavou. „K tomu som si veľakrát hlúpo prehrala vlastný servis,“ pokračovala.

Jabeurová predviedla záplavu kraťasov a takmer vždy boli úspešné. „Vedela som, že ich bude hrať. Tým, že som bola málo agresívna, vždy ma to prekvapilo na zadnej nohe, v tom bol problém,“ hodnotila Slovenka.

Cibulkovú vyradila Tunisanka z Trnavy: Na dvorci bola Cibula, hnevala sa Slovenka
Cibulkovú vyradila Tunisanka z Trnavy: Na dvorci bola Cibula, hnevala sa Slovenka

Dominika už dávnejšie prezradila, že počas zápasov sa u nej prejavujú dva druhy osobností, ktoré si aj pomenovala. Bojovníčka Domi, ktorá sa hecuje a nedá súperkám dýchať a negatívna Cibula. „Keď som začala prehrávať, dostala som sa do tohto zlého módu. Nemala som záchytný bod, o ktorý by som sa vedela oprieť,“ hnevala sa.

Pikantériou celého súboja bol fakt, že Ons Jabeurová trénuje v akadémii TC Empire v Trnave. V jej boxe bol prítomný aj Vladimír Pláteník, bývalý kouč Dominiky Cibulkovej. „Pred zápasom sedel spolu s mojím trénerom, dával mi rady a ja som počúvala. Vlado bol aj predtým vždy veľmi nápomocný, s mojím koučom vychádzajú veľmi dobre,“ prezradila Tunisanka. Slovenka skonštatovala, že táto skutočnosť nemala na jej výkon žiaden vplyv: „Nikdy sa nepozerám do druhého boxu, vôbec som to neriešila.“

Po zápase si aj poplakala. „Strašne by som to chcela vrátiť naspäť a hrozne ma to mrzí. Skrátka, asi sú aj také dni. Žiaľ, vyšlo to práve na Roland Garros, môj obľúbený turnaj,“ povzdychla si.

Blíži sa trávnatá časť sezóny, ktorú mala vlani Cibulková seznačnú. Vyhrala turnaj v Eastbourne a na Wimbledone sa prebojovala do štvrťfinále. Obhajuje teda množstvo bodov. „Ak by som ich neobhajovala, znamenalo by to, že som minulý rok nič neuhrala. Takže radšej mám čo obhajovať. Je priskoro rozmýšľať nad trávnatou časťou sezóny. Najradšej by som si šla znova zahrať a dokázať si, že viem hrať tenis aj inak, než som dnes predviedla,“ odkázala.