Koronavírus zamedzil trénovať tenistom vo vašej akadémii. Ako ste tento fakt prijali?

Akadémia musela byť zatvorená rovnako, ako všetky ostatné športoviská. Žiadna výnimka neexistovala. Aj naše decká a tenisti museli bohužiaľ čakať na to, kedy konečne môžu začať trénovať.

Vedeli by ste si niečo také predstaviť, kebyže ste stále aktívnou hráčkou?

Práveže nie. I keď už nie som aktívnou hráčkou, nemala som sezónu, napriek tomu si to ani len neviem predstaviť. Písala som si s niektorými tenistkami, s ktorými udržiavam kontakt a boli veľmi nahnevané, že je takáto situácia a nemôžu hrať.

Opatrenia na zabránenie šíreniu ďalšej nákazy sú už niekoľko dní jemnejšie. Kedy sa mohlo opäť vo vašej akadémii začať trénovať?

Brány našej akadémie sa konečne mohli otvoriť v piatok minulý týždeň. Mali sme z toho obrovskú radosť. Takisto sú z toho nadšené aj naše deti, ktoré u nás trénujú a určite aj ich rodičia, že majú konečne pohyb.

Bývalá slovenská tenistka Dominika Cibulková má veľkú radosť, že sa mohla opäť otvoriť jej tenisová akadémia.
Bývalá slovenská tenistka Dominika Cibulková má veľkú radosť, že sa mohla opäť otvoriť jej tenisová akadémia.
Zdroj: JÚLIUS DUBRAVAY

Trénovať sa teda konečne môže. Platia však nejaké obmedzenia, čo sa týka počtu osôb?

Áno, samozrejme. Môžu trénovať iba maximálne dvaja na kurte. Myslím si však, že to je určite lepšie ako nič.

Plánujete postupne rozširovať tréningový harmonogram a počet tréningov?

Máme to rozdelené na detský tenis a tenis pre väčšie deti, teda juniorov. Hlavne tie menšie deti trénovali v skupinkách, čo momentálne nie je možné. Starší tenisti, ktorých tu máme, tak tí už normálne trénujú so svojimi trénermi. Neostáva nám nič iné, len čakať, kým sa postupne budú všetky opatrenia uvoľňovať.