Češka vyhrala proti Američanke prvý set 6:4, druhý však ovládla jej súperka rovnakým výsledkom. Keď Serena viedla v treťom sete 5:1 a mala dokonca štyri mečbaly, zdalo sa, že je o všetkom rozhodnuté. Zostalo však len pri zdaní. Plíšková vstala z popola, vyhrala tretí set 7:5 a postúpila do semifinále.

"Je to neuveriteľné. Už som bola takmer v šatni ako zdolaná štvrťfinalistka a teraz tu stojím ako víťazka. Serena sa v druhom sete zlepšila, hrala agresívnejšie. Ja som bola naopak dosť pasívna. Tento obraz zápasu pokračoval aj v úvode tretieho setu, ale stále som bojovala a čakala na malú šancu. A tá napokon prišla. Serenu záver zápasu vyviedol z miery a mne sa podarilo otočiť nepriaznivý stav,“ hovorila po zápase Plíšková.

Češka Plíšková neuveriteľným obratom proti Serene šokovala všetkých: Už som bola takmer v šatni
Zdroj: Július Dubravay

„S členmi môjho tímu si asi opäť dožičíme ľadový kúpeľ, určite cítia väčšiu únavu ako ja,“ doplnila s úsmevom česká tenistka po heroickom obrate.

Plíšková zabránila Serene Williamsovej získať rekordný 24. singlový titul z podujatí veľkej štvorky, ktorým by Američanka vyrovnala absolútny rekord legendárny Austrálčanky Margaret Courtovej. Tridsaťsedemročná tenistka sa však nevzdáva a bude to skúšať naďalej.

„Vek človek nezastaví. Cítim však, že je v mojich silách vyrovnať rekord Courtovej. Teraz som to nedokázala, no budem mať na to ešte ďalšie príležitosti. Treba sa zaťať a bojovať. Nie je pre mňa jednoduché stráviť dnešnú prehru. Do každého turnaja a do každého zápasu idem s cieľom zvíťaziť. Je to podľa mňa ten správny prístup. Ak prehrám, som sklamaná. Musím priznať, že Karolína hrala od stavu 1:5 v treťom sete neuveriteľný tenis, nikdy som niečo podobné nevidela," citovala slová Američanky agentúra AFP.

Môže vás zaujímať:

Neuveriteľná dráma. Češka Plíšková predviedla fantastický obrat a vyradila Serenu!

Ako nôž maslom. Kvitová na Australian Open nestratila ani set: Po piatich rokoch si zahrá semifinále

Grécka rozprávka pokračuje. Tsitsipas zdolal po Federerovi ďalšiu prekážku a je v semifinále