Česká legenda sa s Cibulkovou absolútne nepárala: TOTO je tvoja najväčšia chyba

MELBOURNE – Úvod roka jej absolútne nevyšiel. Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa s Australian Open rozlúčila už po 1. kole. Po nevydarenom grandslame sa na jej hru pozrela legendárna Martina Navrátilová.

Najskôr blamáž na grandslame, a potom TOTO: Cibulková dostala od fanúšikov štipľavú facku

Pred dvomi rokmi Navrátilová predpovedala Cibulkovej, že má veľkú šancu udržať. Slovenská tenistka vtedy triumfovala na majstrovstvách WTA v Singapure. Legenda vidí najväčšiu chybu, prečo sa tak nestalo, nasledovne: „Nemá žiadnu silnú zbraň. Tým, že je menšia, musí veľa behať a bojovať, narobí sa na každý bod. Keď potom chytíte ťažkú hráčku, ostatné súperky odpozorujú, ako vás tie predtým nabili. Potom nevyhráte pár zápasov, stratíte sebavedomie a je to trápenie,“ cituje Navrátilovú denník SME.

Bývalá tenistka, ktorá má české aj americké občianstvo, sa pozrela aj na kariéru Daniely Hantuchovej, ktorá ju ukončila pred polrokom. V minulosti bola Navrátilová Danielinou mentorkou.

Za všetko môžu Slováci. Cibulkovej tréner bez servítky: Poviem vám, prečo nechodí reprezentovať

„Mala skvelú kariéru. Mohlo to byť trochu lepšie, ale aj horšie. No to, čo dosiahla, nebolo málo. Jediná slovenská grandslamová víťazka, štyri tituly na všetkých štyroch podujatiach v mixe, svetová päťka, víťazka Hopman Cupu i Fed Cupu, semifinalistka Australian Open. Výborná kariéra. A keby nemala párkrát smolu v žrebe a nechytila toľkokrát sestry Williamsové, mohla ísť ďalej,“ spomína Navrátilová.

Ani Hantuchová však podľa nej nemala veľkú zbraň, ktorá jej bránila pravidelne zdolávať súperky zo špičky. „Vždy sa snažila a urobila, čo mohla. Hrala krásny tenis, atraktívny, ale proti tvrdo bojujúcim súperkám to bolo ťažké. Nemala nejakú veľkú zbraň. Tá sa vždy zíde, aj keď vám to nejde. Bez takej zbrane sa nepresadíte. Som rada, že je šťastná a spokojná po rozhodnutí skončiť s tenisovou kariérou. Keď odídete, akoby vám spadol balvan zo srdca. Nemáte tlak ani stres, ste uvoľnenejší.“

Autor: po, foto getty images
Video
Diskusia