Víťaz osemnástich turnajov ATP, ktorý to 30. marca 1998 dotiahol až na post svetovej tenisovej jednotky, bol už počas aktívnej kariéry známy svojím kontroverzným správaním a ostrými vyjadreniami. A ako sa zdá, tými nešetrí ani v súčasnosti, keď si už užíva pokojný tenisový dôchodok. Naposledy pobúrili verejnosť jeho slová na adresu tých, ktorí porušujú karanténu v čase pandémie koronavírusu.

Hoci on sám rodák z čilského Santiaga, postavil sa na stranu filipínskeho prezidenta Rodriga Duterta. Ten pred pár dňami zaujal na margo spomínaných „porušiteľov“ radikálne stanovisko. „Ozbrojené zložky majú jasný rozkaz. Pokiaľ ľudia budú robiť problémy, nebudú dodržiavať príkazy a situáciu tým ešte zhoršia, zastreľte ich! Je vám to jasné? Rozumieme si? Radšej ako by ste mali robiť problémy, nechám vás zastreliť a pošlem vás do hrobu,“ vyhlásil nedávno.

Dnes už 44-ročný Rios sa s vyjadreniami filipínskej hlavy štátu úplne stotožňuje, čo dokazujú aj jeho slová: „Neviem, na akých základoch filipínska vláda pracuje, ale s týmto súhlasím. Zastrelenie napríklad dvoch ľudí, ktorí nerešpektujú zákony, pomôže tomu, aby si ostatní nič podobného nedovolili. Som zástancom toho, že keď začne byť situácia kritická, sú potrebné tvrdé riešenia,“ napísal Rios na svojom instagramovom účte.