Súdny verdikt ešte nie je právoplatný, obe strany sa proti nemu môžu odvolať na Vrchný súd v Olomouci.Súd nemá žiadne pochybnosti, že k poraneniu poškodenej prišlo takým spôsobom, ako je popísané v obžalobe. I výpoveď poškodenej je plne hodnoverná," povedala sudkyňa Dagmar Bordovská. Informáciu priniesol portál idnes.cz.

Žondra ešte v utorok navrhol, aby sa podrobil detektoru lži a žiadal predvolanie ďalších svedkov. Sudkyňa však dokazovanie uzavrela s tým, že všetky potrebné dôkazy si už vypočula. Štátny zástupca žiadal pre obvineného 12-ročný trest. Žondra však neustále opakoval, že je nevinný. Súd mu však k doterajšiemu trestu 2 a pol roka pridal ďalších 8 rokov odňatia slobody. Prvý trest si odpykáva za to, že dal tip lupičom v inom prípade.

Útok sa odohral v decembri 2016. Vtedy mal do Kvitovej bytu v Prostějove vniknúť obžalovaný Žondra. V následnom súboji Kvitovej vážne porezal ľavú ruku. Okolo pol deviatej mi zazvonil zvonček. Očakávala som antidopingovú kontrolu, tak som prišla ku dverám. Muž mi povedal, že prišiel skontrolovať kotol, pustila som ho dnu a povedala mu, že kotol nemám," povedala vo svojej výpovedi Kvitová.

Počas útoku utrpela vážne zranenie a hovorilo sa aj o možnom konci kariéry. Obžalovaný povedal, že kontroluje aj teplú vodu. Keď som chcela kontaktovať domovníka, priložil mi na krk nôž. Vrhla som sa naňho a ľavou rukou som chytila aj čepeľ. Vymanila som sa, všade bola krv, snažila som sa dostať k mobilu. Pýtala som sa ho, čo chce a snažila sa vysvetliť, že musím ísť do nemocnice. Opýtala som sa, či chce peniaze. Napokon som mu dala desaťtisíc korún a on odišiel," pokračovala Kvitová v popise incidentu.

Napriek absolvovanej ťažkej operácii sa jej tento rok podarilo prebojovať až do finále Australian Open, vďaka čomu sa vrátila na post svetovej 2-ky. Súdu aj tak uviedla, že jej zostali následky: Mala som porezané všetky prsty na ľavej ruke. Na palci a ukazováku aj porušené nervy. Doteraz v nich nemám stopercentnú pohyblivosť."

Mohlo by vás zaujímať:

Futbalová hviezda šokuje: Pre úspech spraví všetko, vzdal sa aj sexu!

Conor McGregor šokoval fanúšikov: Hviezdny bojovník ukončil kariéru v MMA!

FOTO Moderná nádhera. Nový štadión Tottenhamu je otvorený: Pozrite na ten luxus!