POZRITE SI KONFLIKT FEDERERA S ROZHODKYŇOU V GALÉRII

Šesťnásobný šampión Federer sa previnil v treťom sete súboja s Tennysom Sandgrenom. Jeho súper musel chvíľu vydržať, pretože Federer si čo-to vysvetľoval s čiarovou rozhodkyňou, a potom aj s empajrovou, ktorá ho musela umravniť.

Federer nadával čiarovej rozhodkyni dvojjazyčne – v angličtine a švajčiarskej nemčine, no nečakal, že tá mu bude rozumieť. „To som netušil. Nabudúce si musím lepšie skontrolovať čiarových rozhodcov,“ žartoval po zápase Federer, ktorý si však neodpustil jednu poznámku:

„Kedysi som cítil, že môžeme hovoriť s čiarovými rozhodcami. Dnes mi povedia: choď a hovor s empajrovým. Takže musím ísť cez celý kurt, aby som hovoril s empajrovým rozhodcom, pretože čiaroví nemajú povolené hovoriť s hráčmi. Myslím, že je normálne byť niekedy cez zápas frustrovaný. Nekričal som tak, aby to počul celý štadión. Ale nemám s tým problém a akceptujem to.“

Švajčiarsky tenista sa za svoj prehrešok nevyhol trestu, bude musieť zaplatiť pokutu 3000 dolárov.

Ani tento konflikt Federera nezlomil. V ďalšom sete odvrátil až sedem mečbalov a nakoniec sa tešil z víťazstva 6:3, 2:6, 2:6, 7:6 (8) a 6:3. V semifinále nastúpi proti obhajcovi trofeje Novakovi Djokovičovi zo Srbska.