Djokovičovi, Medvedevovi, Zverevovi či Tsitsipasovi svitla nádej. Na základe uniknutej mailovej komunikácie medzi organizátormi turnaja Australian Open 2022 a Ženskou tenisovou asociáciou (WTA) by sa totiž mohli grandlamu zúčastniť aj nezaočkovaní tenisti.

Zmierneniu podmienok by malo napomôcť to, že štát Vctoria, v ktorom Melbourne leží, dosiahne v novembri 90-percentnú zaočkovanosť dospelej populácie. Už teraz, pri zdolaní 70-percentnej hranice, sa v štáte tvrdé protipandemické opatrenia začnú uvoľňovať. „Dúfame, že by sme tak mohli zorganizovať Australian Open v podobných podmienkach ako pred pandémiou, ako to len bude možné,“ uviedla v maili organizácia Tennis Australia.

Pred prvým grandslamovým turnajom roka si v austrálskej Adelaide zahral Djokovič exhibíciu pred plnými tribúnami.
Pred prvým grandslamovým turnajom roka si v austrálskej Adelaide zahral Djokovič exhibíciu pred plnými tribúnami.
Zdroj: Profimedia

O konkrétnych opatreniach pre tenistov ešte s vládnymi predstaviteľmi rokuje. Nebude to jednoduché, pretože austrálsky minister zdravotníctva Greg Hunt trvá na tom, že každý cudzinec, ktorý príde do krajiny, musí byť zaočkovaný. Drží tak stranu kolegovi Alexovi Hawkeovi, ministrovi pre imigráciu, ktorý minulý týždeň prehlásil: „Budete musieť mať očkovanie, pokiaľ budete chcieť navštíviť Austráliu. To je univerzálne pravidlo nielen pre tenistov. Myslím tým, že každý návštevník Austrálie bude musieť v sebe mať dve dávky vakcíny.“