Názor na dané informácie si postupne vytvára aj šampión turnaja Filip Polášek. „Sú to zatiaľ len šumy, nik nemá konkrétne informácie, takže je zbytočné o tom hovoriť. Všetci čakáme na oficiálny mail, v ktorom budú presné inštrukcie. Teraz sú to len dohady, ku ktorým sa radšej nevyjadrujem,“ povedal aktuálny víťaz štvorhry na Australian Open.

Filip Polášek spolu s Ivanom Dodigom vyhrali štvorhru na Australian Open 2021.
Filip Polášek spolu s Ivanom Dodigom vyhrali štvorhru na Australian Open 2021.
Zdroj: eurosport

Organizátori dúfajú, že štátne úrady povolia vstup do krajiny aj neočkovaným s tým, že budú musieť stráviť 14 dní v prísnej karanténe a pravidelne sa dať testovať. V podobnom režime turnaj fungoval aj tento rok vo februári.

Karanténne opatrenia však neplatili pre každého rovnako. Smolu mali tí tenisti, ktorí pricestovali letecky z arabských krajín a na ich palube po prílete na základe testov identifikovali infikovaný personál alebo pasažierov. Približne tretina tenistov, ktorá priletela priamo do Melbourne, tak musela pod dozorom polície zamieriť rovno do tvrdej 14-dňovej hotelovej karantény. Tí, čo mali šťastie, mohli po pár dňoch izby opustiť a pod dohľadom aspoň trénovať.