Austrália hlási už od začiatku v Melbourne rekordné teploty. Aj v tieni hráči kolabujú a na kurte prežívajú doslova muky. Španiel Rafael Nadal v päťsetovom zápase štvrťfinále proti Denisovi Shapovalovi kolaboval a zápas takmer prehral. „Videli sme, ako Rafu odpálil úpal, bol „mŕtvy“, ale pozviechal sa. Za zápas schudol štyri kilá, bol veľmi dehydrovaný,“ priznal Nadalov tréner Carlos Moya.

Ale Meshkatolzahra Safiová sa horúčavou odradiť nenechala a na zápasy ženskej juniorskej dvojhry nastúpila s hidžábom na hlave, v tričku s dlhými rukávmi a leginách. Kým iné tenistky sukničkami ledva zakrývajú zadok, ona mala zahalené cele nohy. „Od deviatich rokoch som zvyknutá hrať zahalená a budem v tom aj pokračovať. Je to súčasťou mňa,“ povedala Safiová, ktorá nakoniec prehrala v 2. kole s Belgičankou Sofiou Costoulasovou. Do histórie sa zapísala už v prvom kole, keď porazila domácu Anju Nayarovú a stala sa prvou Iránčankou s výhrou na veľkom turnaji.

Práve spomínaný Nadal ju inšpiroval stať sa tenistkou, keď sledovala jeho zápasy v televízii. Ihneď začala zisťovať, či je vôbec v Iráne tenisový kurt. V začiatkoch jej kariéry ju považovali za talentovanú, ale nikto jej neveril. „Všetci mi hovorili, že nie je možné, aby som si niekedy zahrala grand slam a nikdy to nedokážem,“ priznala Meshkatolzahra, ale nevzdala: „Chcem len odkázať, aby ste sa nevzdávali svojich snov. Nikdy som už nikomu nepovedala o mojom sne, len makala ďalej a verila svojmu snu.“