MEGALUSUNÁ KARANTÉNA HVIEZDNYCH TENISTOV PRED AUSTRALIAN OPEN

Tenistov a ich realizačné tímy za prísnych opatrení previezli do luxusného 5-hviezdičkového hotela Grand Hyatt, ktorého izby nesmú opustiť. Do prísnej izolácie išlo až 24 tenistov, ktorí budú môcť začať trénovať až týždeň pred začiatkom turnaja. Medzi nimi aj dvojnásobná víťazka Australian Open Viktoria Azarenková z Bieloruska, víťazka US Open z roku 2017 Sloane Stephensova z USA a Japonec Kei Nišikori.

Keďže sa pozitívny pasažier nachádzal aj v lietadle z Abú Zabí, do izolácie tak museli nastúpiť aj tri grandslamové víťazky, Kanaďanka Bianca Andreescuová, Nemka Angelique Kerberová a Ruska Svetlana Kuznecovová, ktorá na sociálnej sieti zverejnila svoje unudené fotografie z hotelovej izby so sarkastickou poznámkou: „Izolácia sa mi páči. Nenudím sa...“Celkovo z tohto letu muselo nastúpiť do karantény 23 tenistov.

Zo Spojených arabských emirátov letela v piatok aj naša Anna Karolína Schmiedlová či Švajčiarka so slovenskými koreňmi Belinda Benčičová, ktorá sa rozhodla trénovať rovno na izbe. „Je to síce zlý povrch, ale nateraz na tom nezáleží,“ napísala v poznámke k videu, na ktorom trénuje v izbe údery o okno a loptička dopadá na koberec.

Internovaní tenisti tak vo veľkej nevýhode oproti tým, ktorí do dejiska Australian Open leteli z iných destinácií, napríklad po kvalifikačnom turnaji z Dubaja ako Taktiež osem najväčších tenisových hviezd ako Djokovič, Nadal, Thiem, sestry Williamsové či Osaková, ktoré leteli rovno do austrálskeho Adelaide, kde sa v piatok 29. januára v Memorial Drive Tennis Center uskutoční turnaj A Day at the Drive.

MEGALUSUNÁ KARANTÉNA HVIEZDNYCH TENISTOV PRED AUSTRALIAN OPEN

Aj ostatných účastníkov Australian Open 2021 prísny režim. Hráči v karanténe budú môcť opustiť svoje miestnosti iba na päť hodín denne. Môžu ale iba ísť do vyhradených karanténnych tréningových zariadení zriadených v Melbourne Parku, Národnom tenisovom centre a Albert Reserve. A to len raz denne, ak mali deň predtým negatívny test na koronavírus. Všetci ostatní členovia tímov musia po celých 14 dní karantény zostať vo svojich izbách.