V prepočítaní to znamená, že Djokovič o desiaty triumf na Australian Open môže zabojovať až v roku 2025, keď bude mať 37 rokov. „Zrušenie víz musel potvrdiť až federálny súd, takže preto bude mať zákaz vstupu do krajiny aj na najbližšie tri roky,“ vyhlásila austrálska ministerka vnútra Karen Andrewsová a dodala: „Do úvahy sa však bude brať veľa argumentov, ale momentálne je ťažké sa o tom baviť. Každá žiadosť sa v takomto prípade posudzuje individuálne a závisí od rôznych okolností.“ Djokovič sa rozhodol, že minimálne do konca Australian Open nebude dávať žiadne vyhlásenia okrem toho, ktoré poskytol hneď po verdikte súdu: „Rešpektujem rozhodnutie súdu a budem spolupracovať s príslušnými orgánmi v súvislosti s mojím odchodom z krajiny.“

Odchod z Austrálie Djokoviča bol veľmi rýchly. Najprv sa objavili informácie, že Nole po deportácii vycestuje do španielska, ale nakoniec sa rozhodol ísť do rodnej vlasti.  V Melbourne nasadol na lietadlo na obed a v Dubaji pristál o pol tretej nad ránom. Tento let EK409 sledovala na populárnej stránke Flightradar24 v jednom momente až 7000 ľudí. Na jednom z najväčších letísk sveta sa stihol vyfotografovať s niekoľkými fanúšikmi, kým po viac ako štyroch hodinách nenasadol na let do Belehradu.

V hlavnom meste Srbska už stihli vysvietiť jednu z výškových budov s odkazom: „Nole je srbská pýcha!“ Pri tom ani tam nemusí mať na ružiach ustlané. Za porušenie karantény počas rozhovoru s redaktorom L´Equipe by mu na začiatku pandémie hrozila basa tri roky, častejšie sa však využíva pokuta 150-tisíc srbských dinárov (1275 eur). Kto vie, či Djokovič neuvažoval sa skryť na chvíľu v Španielsku, keďže vo vzduchu visí aj vyšetrovanie nezrovnalostí v jeho PCR testoch z decembra 2021.