Približne tisícka tenistov a členovia ich realizačných tímov sa v polovici januára presunie do Melbourne, aby odohrali prvý grand slam sezóny. Austrália nariadila naozaj prísne opatrenia pre hráčov a ich tím. Tenisti musia 14 dní zostať v hoteli a opustiť ho môžu len na 5 hodín denne kvôli tréningu. Bývať s nimi môže len jedna osoba a už dopredu musia nahlásiť svojich sparingových partnerov počas tréningov. Tieto nariadenia nevoňajú hrajúcej legende Rogerovi Federerovi

Pred pár dňami Fedex oznámil, že sa nakoniec nezúčastní prvého grand slamu roka Australian Open. Oficiálny dôvod je ten, že sa ešte po dlhom zranení nedokázal dobre pripraviť. Pravda je podľa Andeho Saa vraj niekde inde. Riaditeľ pre vzťahy s hráčmi Australian Open povedal, že Švajčiara odradili prísne karanténne podmienky. On aj celá jeho rodina by museli byť 14 dní zavretí v hoteli, ktorý by mohol opustiť len Roger na tréningy. Druhou možnosťou by bolo, že by Federer Cestoval do Austrálie sám. „Mám 39 rokov, štyri deti a 20 grandslamov. V takomto prípade nevidím dôvod, aby som strávil päť týždňov bez rodiny,“ mal povedať Federer Saaovi.

Po týchto vyhláseniach na povrch vyplávalo, že najlepší tenisti si „užijú“ inú karanténu ako ich súperi. Pre Novaka Djokoviča, Rafaela Nadala, Dominica Thiema, Somonu Halepovú, Naomi Osakovú  a Serenu Williamsovú vytvorili organizátori „bublinu“ v Adelaide, ktorá nemá ani zďaleka také prísne nariadenia ako nariadili austrálske úrady ostatným. Tenisti a tenistky si do nej môžu zobrať trénerský tím, rodinu a dokonca aj jedného tenistu. Djokovič si do bubliny zobral krajana Philipa Krajinoviča a Serena Williamsová zas sestru Venus. Na tréningu nebudú mať len jedného trénera, ale celý tím. Hotel bude mať vlastnú posilňovňu a čas nebudú mať nijako limitovaný na päť hodín. „Správy o troch najlepších tenistoch, ktorí budú žiť vo vlastnej bubline je mierne povedané zvláštna. Pravdepodobne budú môcť opustiť hotel a to znamená, že normálne žiť,“ skritizoval protekčnú karanténu tenista Jeremy Chardy.