Australian Open bez veľkej hviezdy? Snáď to stihne

Španielsky tenista Rafael Nadal má po minulom roku, v ktorom ho sprevádzali zdravotné problémy, vrásky na čele. V súčasnosti si nie totiž vôbec nie je istý či stihne prvý grandslam tejto sezóny. Z generálky na Australian Open sa Nadal musel odhlásiť.

Nadal plánoval štartovať na turnaji v austrálskom Birsbane, tesne pred jeho štartom sa však odhlásil. Tridsaťdvaročný Španiel sa zranil v závere minulého roka na exhibícii v Abú Dhabi. Majiteľ sedemnástich grandslamových titulov sa rozhodol vynechať turnaj, zrejme nechcel pred prvým veľkým turnajom sezóny nič riskovať a potreboval sa dať zdravotne dokopy. Pre svojich fanúšikov má nadal pred prvým veľkým turnajom jasný a sebavedomý odkaz: "Verím, že budem pripravený. Cieľ mám jasný. Dúfam, že vyhrám! Cítim sa vo forme!"

Nadal odohral minulý rok 49 zápasov, v ktorých prehral iba štyrikrát. Výsledkovo mal preto španielsky tenista rok 2018 vcelku úspešný. Horšie to už bolo po zdravotnej stránke, keď nadal musel vynechať väčšie množstvo zápasov. Turnaj v Birsbane by preto Nadalovi v rámci prípravy určite prospel. "Na minuloročnom Australian Open som sa dostal do štvrťfinále a viedol som 2-1 na sety, čo dokazuje, že môžem hrať veľmi dobre aj bez prípravného turnaja. Urobím všetko preto, aby som bol v Melbourne stopercentne pripravený", konštatuje Nadal.

Môže Vás zaujímať: 

FOTO Slávna bojovníčka už totálne prestrelila: Porno, akty a teraz nechutnosti s tampónom v ringu!

FOTO Vladimír Poór sa na pohrebe Adamca neudržal: Stačil jeden moment a úplne sa položil!

FOTO Šokujúce slová partnerky zosnulého Adamca po pohrebe: Toto si Jožko nezaslúžil!

Autor: Marek Zsolnai
Video
Diskusia