menu
Žigmund Pálffy.

Žigmund Pálffy

tasr

Žigmund Pálffy je bývalý slovenský hokejový útočník, majster sveta a popredný hráč v NHL. Na klubovej i reprezentačnej úrovni vytvoril produktívnu dvojicu s Jozefom Stümpelom.S hokejom začínal v HK 36 Skalica. V česko-slovenskej lige debutoval v sezóne 1990/91, keď hral za AC Nitra vo formácii so Stümpelom. Vo veku 18 rokov získal titul najlepšieho nováčika sezóny. Nasledujúce dva roky odohral za Duklu Trenčín. V sezóne 1991/92 klub dosiahol prvý majstrovský titul. Pálffy hrával útoku s Branislavom Jánošom a Róbertom Petrovickým, v obrane boli Róbert Švehla a Miloš Holaň, formácia bola považovaná za najlepšiu v súťaži.V roku 1991 ho draftoval New York Islanders v 2. kole ako 26. v poradí. Prvýkrát nastúpil v zápase NHL v sezóne 1993/94, odohral päť zápasov. O dva roky neskôr sa stal najlepším útočníkom Islanders. Klub však v tom čase patril medzi najslabšie v súťaži a do play-off sa nikdy neprebojoval.Celkovo za 12 sezón odohral v základnej časti NHL 684 zápasov, v ktorých získal 713 bodov za 329 gólov a 384 prihrávok, čo je priemer 1,042 bodu na zápas. V play off nastúpil v 24 zápasoch (v sezónach 1999/00 až 2001/02 za Los Angeles Kings), v ktorých získal 19 bodov za 9 gólov a 10 prihrávok.

Prekvapujúce rozhodnutie ukončiť kariéru odôvodnil Pálffy zdravotnými problémami s už dvakrát operovaným ramenom. Tretiu operáciu mu lekári neodporúčali a tak sa rozhodol skončiť, pričom uviedol: "Ak nemôžem podať plnohodnotný výkon, nemá zmysel trápiť sa na ľade." V máji 2006 pripustil, že sa v nasledujúcej sezóne vráti na ľad, zdôraznil však, že všetko závisí od jeho zraneného ramena.

19. júla 2007 podpísal ročný kontrakt s HK 36 Skalica a stal sa najvýraznejšou postavou slovenskej extraligy.[2] Skalica dosiahla semifinále play-off, keď v rozhodujúcom siedmom zápase prehrala v Košiciach.

 

Zlatí chlapci sa stretli dvadsať rokov od senzačného titulu majstrov sveta a treba povedať, že niektorí z nich sa poriadne zmenili.
MS v hokeji 12.5. 0:01

FOTO Tajná párty zlatých chlapcov po 20 rokoch: Pozrite, ako sa Pálffy a spol. zmenili!

BRATISLAVA - Od najväčšieho slovenského hokejového úspechu ubehlo už 20 rokov, keď 11. mája 2002 získala naša reprezentácia historický titul majstrov sveta. Vo švédskom Göteborgu sme vtedy vyhrali vo finále nad Rusmi 4:3 a zlatí chlapci si svoj úspech na okrúhle výročie včera pripomenuli aj so súčasnou reprezentáciou.

Žigmund Pálffy s pohárom pre majstrov sveta.
MS v hokeji 11.5. 16:01

Neprišli sme len odohrať a ísť domov. Pálffy spomína na zlato z Göteborgu 2002

Na zlatých MS sa sformovali kvalitatívne i typlogicky úderné línie. Na čele s prvým útokom Jozefa Stümpela s krídlami Petrom Bondrom a Žigmundom Pálffym.

Žigmund Pálffy.
Slovensko 5.5. 14:30

Vedel som, že ich nezlomím, ale oni zlomia mňa. Jubilant Pálffy spomína na začiatky v NHL

Hokej je veľký spoločenský faktor a šport, ktorý dokáže spojiť celé Slovensko. To je veľmi dôležitý ukazovateľ pre hokejistov, vedia, prečo to robia a pre koho to hrajú. Vyznal sa pre TASR jubilujúci Žigmund Pálffy pri príležitosti svojich štvrtkových 50. narodenín.

Ikona slovenského hokeja Žigmund Pálffy dnes oslavuje jubilejných 50 rokov.
Slovensko 5.5. 10:00

Ikonický Pálffy oslavuje 50 rokov: Takto si na neho spomínajú legendárni Filc so Šuplerom

BRATISLAVA – Ikona slovenského hokeja Žigmund Pálffy dnes oslavuje jubilejných 50 rokov. Počas jeho bohatej kariéry ho viedli mnohí úspešní tréneri. Pri príležitosti dožitia sa Žigovej pol storočnice si na neho zaspomínali jeho niekdajší mentori Július Šupler (71) a Ján Filc (69).

Žigmund Pálffy
Hokej 5.5. 0:02

ŽIVIÓ, Žigo: Pálffy dnes oslavuje 50-ku. Takto sa na ňom PODPÍSAL čas, ale tie ženy pri ňom...

Otrepaná fráza „roky nezastavíš“ platí pre každého. Výnimkou nie je ani jeden z najlepších slovenských hokejistov v histórii a neodmysliteľný člen zlatej generácie nášho hokeja Žigmund Pálffy. Autor asistencie na Bondrov zlatý gól vo finále MS 2002 s Ruskom (4:3) sa dnes dožíva okrúhlych 50. narodenín.

Samuel Buček nemá v aktuálnej sezóne našej najvyššej hokejovej súťaže medzi kanoniermi konkurenciu.
Slovensko 17.3. 9:57

Buček sa ODTRHOL z reťaze: Už je po boku Pálffyho, pred zápasmi medituje, inšpiroval ho Jágr

Nitriansky útočník Samuel Buček (23) sa zaradil k štyrom hokejovým legendám, ktoré sa v základnej časti našej najvyššej súťaže dokázali prehupnúť cez 40-gólovú métu. V exkluzívnom rozhovore pre Šport24.sk sa okrem iného dočítate aj to, ako sa rodák spod Zobora cíti v spoločnosti hviezdnych mien, ako sú Žigmund Pálffy či Miroslav Šatan.

S Dušanom Pašekom ml. sa prišli rozlúčiť desiatky hokejových osobností. Boli medzi nimi aj Miroslav Šatan či Igor Nemeček.
Slovensko 16.11. 2021 17:30

FOTO S Pašekom sa lúčili desiatky osobností: Pozrite sa na smútiaceho Pálffyho, Šatana a iných!

BRATISLAVA - Hokejová verejnosť sa v utorok navždy rozlúčila s bývalým hokejistom a funkcionárom Dušanom Pašekom ml. († 36). Trojnásobný extraligový majster a viceprezident Bratislava Capitals spáchal 5. novembra samovraždu a na jeho pohreb v bratislavskom krematóriu okrem najbližších prišli aj mnohé hokejové osobnosti.

Tréning HC Capitol
Na obr.: Denis Hudec,Pállfy syn,krasokolčuliar,Oľga Beštändigová,tréning HC Capitol
Hokej 21.10. 2021 0:01

FOTO Už je ako jeho otec: NEUVERÍTE, ako Pálffyho syn pozametal so svojou sexi partnerkou!

Bývalá slovenská krasokorčuliarka Oli Beständigová (42) sa už nevedela dočkať, kedy sa opäť stane súčasťou zápasových šou hokejového klubu Bratislava Capitals. V rozhovore pre Šport24.sk prezradila okrem iného aj to, ako si užila tanečné číslo s Denisom Hudecom, ktorý je nemanželský syn legendárneho Žiga Pálffyho.

SPORT24: ŽIGMUND PÁLFFY
Hokej 20.5. 2021 0:02

Fenomenálny Žigo Pálffy NA ROVINU: Zabudnime, že budeme mať ešte niekedy cez 30 hráčov v NHL!

Hovorí k veci, priamo a bez okolkov. Aj taký je legendárny Žigmund Pálffy (49), ktorého sme pár dní pred blížiacimi sa MS v Rige vyspovedali. Aké šance dáva našim hokejistom, kto mu chýba v nominácii, ako strávil uplynulý náročný rok, ale aj to, či sa pandémia dotkla jeho financií, nám prezradil v exkluzívnom rozhovore.

Žigmund Pálffy patrí k najväčším legendám slovenského hokeja.
Hokej 20.4. 2021 17:59

Pálffy po gólovom debute Studeniča v NHL: Marián, neuber z plynu ako ja!

Po tom, čo v noci z nedele na pondelok strelil svoj premiérový gól v NHL Marián Studenič (22), bol šťastím bez seba aj legendárny slovenský hokejista Žigmund Pálffy (48). Obaja sú totiž Záhoráci, pričom Žigo veľmi pozorne sleduje sľubne sa rozvíjajúcu kariéru svojho skalického rodáka.

Žigmund Pálffy.
Reprezentácie 8.12. 2020 10:01

Žigmund Pálffy reaguje na vyradenie Čajkoviča: Bolo to predčasné. Kde je video zo zápasu?

Mal byť najväčším lídrom našej ofenzívy, namiesto toho si Maxim Čajkovič pozrie majstrovstvá sveta len z obývačky. Čo si o jeho vyradení z reprezentácie myslí bývalý útočník Žigmund Pálffy?

Kým v minulosti Žigmund Pálffy a Miroslav Šatan spoločne oslavovali náš jediný titul majstra sveta, dnes patrí bývalý skvelý útočník ku kritikom súčasného prezidenta SZĽH a svojho niekdajšieho spoluhráča.
Slovensko 22.9. 2020 18:57

Pálffy a spol. sú po razii NAKA na hokejovom zväze rozhorčení: Od Šatana žiadajú TOTO!

BRATISLAVA - Neželaná návšteva! Do sídla Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) v utorok zavítala Národná kriminálna agentúra (NAKA), ktorá sa zaujímala o veci súvisiace s verejným obstarávaním. Zväz potvrdil, že viacero jeho funkcionárov už bolo vypovedať. Tieto informácie rozhorčili niekoľkých členov Výkonného výboru SZĽH na čele so Žigmundom Pálffym (48).

Vladimír Dzurila
Reprezentácie 7.5. 2020 19:30

IIHF zverejnila historicky najlepšiu zostavu Slovenska: Pozrite, kto sa do nej dostal!

Zürich - Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) zverejnila na svojom webe historicky najlepších hráčov jednotlivých krajín.

Žigmund Pálffy si počas života prešiel mnohými vzťahmi. Niektoré z nich trvali roky, iné len pár týždňov, no bývalý skvelý útočník sa vždy dokázal postarať o poriadny rozruch.
Slovensko 7.5. 2020 10:02

Oslávenec Žigo Pálffy a ženy jeho života: Nemanželský syn, škandál s fitneskou a rozvod!

BRATISLAVA - Vždy vzbudzoval rozruch! Reč je o bývalom hokejistovi Žigmundovi Pálffym, ktorý v utorok 5. mája oslávil 48 rokov a v histórii slovenského hokeja patrí medzi jeho najväčšie postavy. Skvelý útočník však vynikal nielen na ľade, ale aj v súkromí, ktoré sa neraz dostalo na pretras najmä vďaka jeho románikom so ženami.

Hokejista Žigmund Pálffy a jeho premeny v čase.
Hokej 6.5. 2020 21:40

Takto sa s Pálffym zahral čas: Dlhovlasý rocker, hviezda NHL, nabúchaný gigolo i poslanec

Jedna z najväčších postáv slovenského hokeja Žigmund Pálffy dnes oslavuje 48. narodeniny. Športovú verejnosť neokúzlil len svojim hokejovým umením, ale neraz aj bonmotmi či zmenou imidžu. Vo fotogalérii sa môžete pozrieť na to, ako sa počas kariéry menila vizáž tohto športového velikána.